Reklama

Coraz więcej milionerów wśród bełchatowian! Ile zarobił w ciągu roku rekordzista?

Opublikowano:
Autor:

Coraz więcej milionerów wśród bełchatowian! Ile zarobił w ciągu roku rekordzista?  - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia W Bełchatowie mieszka coraz więcej milionerów. Okazuje się, że w zeznaniach podatkowych złożonych do Urzędu Skarbowego w ubiegłym roku dochód powyżej miliona złotych wykazało aż 66 podatników z całego powiatu bełchatowskiego, w tym aż 29 osób z Bełchatowa. Najmłodsza osoba w gronie milionerów to… 30-latek. Ile zarobił rekordzista?

Okazuje się, że w samym tylko Bełchatowie mieszka 29 osób, które w ubiegłym roku zarobiły co najmniej milion złotych. Z informacji uzyskanych z Urzędu Skarbowego w Bełchatowie wynika, że w całym powiecie bełchatowskim w zeznaniach rocznych PIT za 2019 rok dochód powyżej miliona złotych wykazało aż 66 podatników. Skarbówka zdradziła też, ile zarobił rekordzista. Największy wykazany dochód za ub. rok to aż 6,6 mln zł! Z danych urzędu wynika, że większość wśród milionerów stanowią mężczyźni. Co ciekawe, dużych pieniędzy dorabiają się zarówno nie tylko doświadczeni w biznesie mieszkańcy. Młodzi przedsiębiorczy bełchatowianie też potrafią sporo zarobić. Najmłodszy z milionerów ma bowiem 30 lat. Natomiast najstarszy – to 69-latek.

Według statystyk skarbówki liczba milionerów w powiecie bełchatowskim systematycznie rośnie. W 2019 roku było to 66 podatników, rok wcześniej – 58, a w 2017 roku – 41 osób, a np. w 2013 roku – 22 mieszkańców Bełchatowa i pow. bełchatowskiego.

Niestety nie udało się ustalić na jakiej działalności bądź w jakim konkretnie zawodzie dorobili się tak znacznych pieniędzy.

- Nie można jednoznacznie wskazać branż podatników osiągających dochody powyżej miliona, ponieważ formularz zeznania rocznego PIT nie zawiera takiej pozycji. Przedsiębiorca zakres prowadzenia działalności gospodarczej zgłasza do Centralnej Ewidencji i Informacji Działalności Gospodarczej, gdzie wskazuje zarówno przeważającą działalność, jak również faktycznie wykonywane działalności – poinformował Urząd Skarbowy w Bełchatowie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE