Reklama

Co z pierwszą komunią w Bełchatowie? Kuria podjęła decyzję w tej sprawie

Opublikowano:
Autor:

Co z pierwszą komunią w Bełchatowie? Kuria podjęła decyzję w tej sprawie - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Tegoroczne pierwsze komunie święte w Bełchatowie nie odbędą się najprawdopodobniej w maju. Dzieci, na przyjęcie sakramentu, będą musiały poczekać do chwili, aż ustąpi zagrożenie epidemiczne w Polsce. Specjalne zarządzenie w tej sprawie wydał Arcybiskup Grzegorz Ryś.

Panująca w Polsce i na świecie pandemia koronawirusa utrudnia nie tylko codzienne funkcjonowanie. Okazuje się, że problemy pojawiają się również w świątyniach. Już teraz msze święte są odwoływane, a w tych, które są odprawiane, udział może wziąć maksymalnie 5 osób. Dlatego też, również pierwsze komunie święte stanęły pod znakiem zapytania.

Metropolita Łódzki, Grzegorz Ryś wydał zarządzenie, w którym czytamy, że komunie święte odbędą się, gdy ustanie stan zagrożenia związany z rozprzestrzenianiem się COVID-19. Arcybiskup zaznacza też, że możliwe jest zorganizowanie uroczystości dla pojedynczych dzieci w gronie najbliższej rodziny i z uwzględnieniem ograniczenia do 5 osób uczestniczących w liturgii. Ocena przygotowania do przyjęcia sakramentu, leży w takim przypadku w rękach rodziców i księdza proboszcza.

Ks. Zbigniew Zgoda, dziekan dekanatu bełchatowskiego, zgadza się z zarządzeniem kurii i informuje, że w Bełchatowie pierwsze komunie odbędą się już po powrocie dzieci do zajęć w szkołach.

- Nie wiemy, czy będzie to we wrześniu czy czerwcu, a może kwietniu. Nowy termin komunii świętych zostanie wyznaczony, gdy otwarte zostaną placówki oświaty - mówił ks. Zbigniew Zgoda, proboszcz parafii farnej w Bełchatowie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE