Reklama

Błędnie ocenili matury? Setki uczniów zgłaszają się do OKE

Opublikowano:
Autor:

Błędnie ocenili matury? Setki uczniów zgłaszają się do OKE - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Po otrzymaniu świadectwa dojrzałości każdy maturzysta ma możliwość zgłosić do Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łodzi błąd w ocenie jego pracy. Wnioski o ponowne rozpatrzenie egzaminu wniosło już prawie tysiąc abiturientów z naszego województwa.

Matura już za nami, absolwenci szkół średnich poznali swoje wyniki, jednak u niektórych wywołały one wiele wątpliwości. W związku z tym, by je rozwiać, mają możliwość wglądu do swojej pracy. Aby to zrobić muszą udać się do siedziby Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łodzi.

- Na dzień dzisiejszy wniosków o wgląd złożyło 972 absolwentów. Maturzysta przychodząc na wgląd, ma dwa dni na złożenie wniosku o weryfikację ze wskazaniem konkretnego zadania lub elementu pracy. Jeśli ma konkretne zastrzeżenia i złoży taki wniosek, praca podlega ponownej weryfikacji przez koordynatora przedmiotu. Jeśli ma rację, podwyższamy mu wynik i jeśli jest taka potrzeba, to dajemy nowe świadectwo maturalne. Jeśli natomiast jego zastrzeżenia są bezpodstawne, wówczas wysyłamy pismo z wyjaśnieniem - poinformowała nas dyrektor OKE w Łodzi, Danuta Zakrzewska.

Błędy w ocenie często wynikają z nieprawidłowego podliczenia liczby punktów. Gdy podczas weryfikacji okazuje się, że puntów jest więcej, OKE podwyższa wynik z danego przedmiotu. Komisja po ponownym sprawdzeniu arkusza nierzadko zalicza odpowiedzi, które wcześniej uznała za nieprawidłowe.

A Wy, odwoływaliście się od wyników matur? Jeśli tak, to z jakim skutkiem?

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE