Reklama

Reklama

Bełchatowska parafia ma nowego księdza. ''Ostatnio służył w misji na Alasce''

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Parafia pw. Miłosierdzia Bożego w Bełchatowie powitała nowego księdza. Służbę w kościele na osiedlu Binków rozpoczął ks. Piotr Niciński, który zastąpił ks. Szymona Kierkiewicza.

Reklama

Parafia pw. Miłosierdzia Bożego w Bełchatowie ma nowego wikariusza. W ostatnich tygodniach wierni pożegnali ks. Szymona Kierkiewicza. Jak informuje parafia, dekretem arcybiskupa Grzegorza Rysia zastąpił go ks. Piotr Niciński.

Nowy wikary w kościele na Binkowie ma 34 lata, święcenia kapłańskie przyjął 15 maja 2012 roku w Łodzi. Wcześniej pełnił służbę w parafii Najświętszego Imienia Maryi w Łodzi, NMP Królowej Polski w Łodzi, św. Wawrzyńca w Gliniance, św. Stanisława w Rzgowie i Matki Boskiej Różańcowej w Łaznowie.

Przez pewien czas był również kapelanem w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi oraz Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie. Ks. Piotr ostatnio uczestniczył też w misji na Alasce.

- Księdzu Piotrowi życzymy, aby czuł się dobrze w naszej wspólnocie, był otoczony życzliwością, zrozumieniem i wsparciem, aby nigdy nie zabrakło wytrwałości i odwagi w budowaniu żywego Kościoła. Zapewniamy, że będziemy Księdza wspierać modlitwą i pomocą – napisała parafia.

Ks. Szymon Kierkiewicz z parafii na osiedlu Binków odszedł po siedmiu latach spędzonych w Bełchatowie. Decyzją biskupa został przeniesiony do parafii NMP Matki Odkupiciela i św. Jana Bożego w Łodzi. Przez te wszystkie lata był m.in. opiekunem Nowe Przymierze - Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym w Bełchatowie oraz inicjatorem Mszy św. trydenckich, które od grudnia 2016 roku, sprawował w kościele na Binkowie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy