Reklama

Reklama

Bełchatowianka razem z gwiazdami nagrała piosenkę dla Ukrainy. Posłuchaj wyjątkowego utworu [VIDEO]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Archiwum prywatne

Bełchatowianka razem z gwiazdami nagrała piosenkę dla Ukrainy. Posłuchaj wyjątkowego utworu [VIDEO] - Zdjęcie główne

foto Archiwum prywatne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Marta Ławska-Zawadzka, wokalistka z Bełchatowa, wzięła udział w wyjątkowym projekcie. Pod batutą Adama Sztaby, wraz z gwiazdami polskiej sceny, nagrała piosenkę dla Ukrainy. Utwór, który nosi tytuł "Mamy siebie", miał właśnie swoją premierę.

Reklama

"Mamy siebie" to tytuł wyjątkowej piosenki, którą wspólnie nagrali polscy artysci jako wyraz wsparcia dla Ukrainy. Pomysłodawcą i autorem projektu jest znany dyrygent Adam Sztaba. Lista gwiazd polskiej sceny, którzy utworzyli wyjątkowy chór jest długa i niezwykła. W nagraniach udział wzięli m.in. Anna Maria Jopek, Kayah, Kasia Cerekwicka, Mietek Szcześniak, Natalia Kukulska, Kuba Badach, Ania Karwan, Piotr Cugowski czy Igor Herbut. W to muzyczne przedsięwzięcie zaangażowano również m.in. Orkiestrę Polskiego Radia w Warszawie, Chór Polskiego Radia i sekcję rytmiczną Orkiestry Adama Sztaby.

Co ciekawe, swój udział w całym projekcie miała również... przedstawicielka Bełchatowa. To wokalistka Marta Ławska-Zawadzka, która zaśpiewała w tym utworze wraz z chórem Trzecia Godzina Dnia. 

- Zostaliśmy zaproszeni do tego projektu i nawet przez chwilę się nie zastanawiałam, czy wziąć w nim udział. Atmosfera była niesamowita, wszyscy czuli, że to jest coś wyjątkowego i byli w pełni zaangażowani - mówiła Marta Ławska-Zawadzka tuż po nagraniach. 

Utwór "Mamy siebie" miał już swoją premierę i można go posłuchać w sieci, a także obejrzeć teledysk. 

Kulisami powstania tej niezwykłej i poruszającej piosenki w mediach społecznościowych podzielił się Adam Sztaba. 

- Piosenka "Mamy siebie” zrodziła się w innej rzeczywistości. Była prezentem urodzinowym dla mojej żony, Agnieszki, kiedy nikt nie wyobrażał sobie świata takiego, jakim stał się po 24 lutego 2022 roku. W pierwszych dniach wojny przyszła do nas myśl, by stworzyć nową wersję tego utworu i w ramach wsparcia dla narodu ukraińskiego nagrać go z wieloma artystami - napisał Adam Sztaba na swoim profilu facebookowym.

Znany dyrygent przyznał, że wyjątkowy projekt połączył arystów, którzy pochodzą z różnych muzycznych światów. 

- Wszyscy, niezależnie od muzycznych światów, z jakich pochodzimy, zjednoczyliśmy się, by nas lepiej usłyszano, by okazać jedność z Ukraińcami i dodać im otuchy w ogromie niesprawiedliwości i cierpienia, którego zaznali. I choć muzyką świata nie zmienimy, to mocno wierzę, że dzielenie się najlepszą częścią siebie przekuje się w dobro - napisał Adam Sztaba.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy