Reklama

Reklama

Znamy wyniki budżetu obywatelskiego. Jakie inwestycje wybrali mieszkańcy?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Znamy wyniki budżetu obywatelskiego. Jakie inwestycje wybrali mieszkańcy? - Zdjęcie główne

Poglądowe

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Budowa palcu zabaw, tężni solankowej, przebudowa parkingu czy może parafialna herbaciarnia? Które inwestycje mieszkańcy miasta uznali za najbardziej potrzebne w ramach Budżetu Obywatelskiego 2023?

Reklama

W ramach tej edycji Budżetu Obywatelskiego zgłoszonych zostało 21 projektów, weryfikację przeszło jednak tylko 18 z nich, spośród których bełchatowianie wybrali najlepsze i najbardziej potrzebne ich zdaniem inwestycje.

Wśród projektów twardych najwięcej punktów uzyskała propozycja budowy naukowego placu zabaw na osiedlu Binków „Młodzi Odkrywcy”. Ma on stanąć na terenie parku im. Prof. J. Samujłły i według planów składać będzie się z kilkunastu elementów, które przez zabawę i eksperymentowanie będą wyjaśniały prawa fizyki. Szacunkowa wartość tej inwestycji to 330 tys. zł. Zagłosowało na nią 583 bełchatowian.

Drugi pod względem poparcia był projekt budowy pierwszego etapu siłowni plenerowej „Szczęśliwa 13-tka”. Na tę inwestycję zagłosowało 533 mieszkańców. Siłownia ma stanąć na Przytorzu przy ulicy Słowackiego, a przybliżony koszt inwestycji to 450 tys. zł.

- Gratuluję mieszkańcom Przytorza, że po raz trzeci z rzędu tak licznie zagłosowali na projekty właśnie z naszego osiedla - mówi radny Krzysztof Wata, współpomysłodawca projektu „Szczęśliwa 13-tka”.

Oba projekty pochłoną blisko 800 tys. zł. z budżetu przeznaczonego na realizację propozycji twardych. Przypomnijmy, magistrat na te inwestycje planuje wydać 900 tys. zł.

Trzeci pod względem ilości głosów był projekt budowy tężni solankowej na osiedlu Okrzei. Zagłosowało na niego 404 bełchatowian. Kolejne były projekty dotyczące przebudowy parkingu przy bloku 137 na Dolnośląskim (224 głosy), montażu oświetlenia i monitoringu na terenach zielonych (203 głosy), modernizacji placu zabaw na osiedlu Budowlanych (176 głosów), budowy parkingu na Dolnośląskim (87 głosów) oraz przebudowy parkingu na Przytorzu (48 głosów).

Wśród projektów miękkich bełchatowianom do gustu najbardziej przypadła propozycja powstania Sercańskiego Ośrodka Rodzin, na którą zagłosowało 398 osób. Projekt zakłada kompleksowe wsparcie dla osób indywidualnych w różnym wieku oraz rodzin z terenu Bełchatowa, a także reaktywację działalności herbaciarni przy parafii. Ta inwestycja to koszt 50 tys. zł.

Drugi projekt, który zostanie zrealizowany w ramach Budżetu Obywatelskiego, nosi nazwę „Zdrowy Bełchatów na PLUS”. Ma on polegać na przeprowadzeniu badań wśród mieszkańców, w zakresie poziomu cholesterolu, cukru, ciśnienia, a następnie konsultacjach z lekarzami oraz analizie wyników. Koszt tego zadania to 50 tys. zł.

Oprócz tego bełchatowianie głosowali na projekty: AED Bełchatów – Bezpieczne Miasto (344 głosy), Centrum Aktywności Międzypokoleniowej – od juniora do seniora (311 głosów), Trening umiejętności emocjonalnych i społecznych dla dzieci (281 głosów), Badania przesiewowe zdolności psychomotorycznych u dzieci i młodzieży (189 głosów), Orkiestrowe granie (143 głosy). Poniżej 100 głosów uzyskały projekty dotyczące Organizacji festiwalu kulturalnego – Młodzi dla sztuki, Osiedlowego trenera senioralnego oraz Bełchatowskiego Turnieju Szachowego.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy