Reklama

Reklama

Szykują remont kolejnej ulicy w centrum Bełchatowa. Prace ruszą w tym roku

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Zdjęcie poglądowe/Archiwum

Szykują remont kolejnej ulicy w centrum Bełchatowa. Prace ruszą w tym roku  - Zdjęcie główne

Po przebudowie ulicy Kwiatowej, miasto wspólnie z powiatem planują remont ulicy Czyżewskiego | foto Zdjęcie poglądowe/Archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Miasto wspólnie z powiatem planują w tym roku remont ulicy Czyżewskiego. Na fatalny stan nawierzchni drogi narzekają kierowcy.

Reklama

Pełna nierówności, dziur i wybojów. Ulica Czyżewskiego w centrum miasta, niestety z każdy kolejnym rokiem wygląda coraz gorzej i jest prawdziwym utrapieniem kierowców. Dotyczy to w szczególności odcinka pomiędzy ulicami Dąbrowskiego i Staszica. Wygląda na to, że droga, która jest w zarządzie powiatu, w końcu zyska nową nawierzchnię. 

Magistrat i starostwo planują podpisać porozumienie dotyczące remontu drogi. Na najbliższej sesji rady powiatu zostanie podjęta uchwała w sprawie powierzenia zadania w zakresie zarządzania drogami powiatowymi właśnie na wspomnianym odcinku. Uchwała pozwoli na zawarcie porozumienia, na mocy którego miasto przejmie realizację inwestycji w 2022 roku. 

Remont zaplanowano na odcinku od skrzyżowania z ulicą Dąbrowskiego do skrzyżowania z ul. Staszica. Zakres robót obejmowałby m.in. frezowania istniejącej nawierzchni, wykonanie warstwy wyrównawczej o grubości ok. 3 cm, a także nową warstwę ścieralną grubą na 4 cm. 

Szacunkowy koszt inwestycji to 400 tys. zł. Miasto i powiat mają podzielić się po połowie. 

Prace na Czyżewskiego ruszą najwcześniej latem. Po zawarciu porozumienia przez samorządy, musi zostać ogłoszony jeszcze przetarg. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy