Reklama

Reklama

Wojsko upomina się o bełchatowian. Ponad 300 osób wezwanych na komisję

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Urząd miasta w Bełchatowie

Wojsko upomina się o bełchatowian. Ponad 300 osób wezwanych na komisję  - Zdjęcie główne

foto Urząd miasta w Bełchatowie

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia W Bełchatowie ruszyła tegoroczna kwalifikacja wojskowa. Wezwania na komisję lekarską otrzymało ponad 300 młodych mieszkańców. Jakie roczniki muszą się stawić?

Reklama

Jak co roku wiosną w całym kraju rozpoczęła się kwalifikacja wojskowa. Młodzi mężczyźni muszą stawić się przed komisją lekarską, która ma określić czy są oni zdolni do czynnej służby wojskowej . 

W Bełchatowie wezwanie do stawiennictwa przed komisją lekarską otrzymało ponad 300 bełchatowian. Wezwania dostali przede wszystkim mężczyźni, którzy w tym roku kończą 19 lat. Na badaniach musza się pojawić się również osoby urodzone w latach 1998-2002, które z różnych przyczyn nie miały jeszcze określonej kategorii wiekowej, a także osoby z "kategorią B" (czasowa niezdolność do służby wojskowej w bieżącym roku). Przed komisją stawią się też osoby, które wcześniej zgłosiły gotowość służby w wojsku. 

Jak informuje bełchatowski magistrat, kwalifikacja obejmie łącznie 329 mężczyzn (w wym 237 z rocznika podstawowego 2003), a także cztery kobiety

Osoby wezwane na kwalifikację wojskową powinny zebrać ze sobą:dowód osobisty lub inny dokument potwierdzający tożsamość, posiadaną dokumentację medyczną, aktualną fotografię o wymiarach 35 mm x 40 mm (bez nakrycia głowy), a także dokumenty potwierdzające wykształcenie lub posiadane kwalifikacje zawodowe albo zaświadczenie ze szkoły o kontynuowaniu nauki.

Powiatowa Komisja Lekarska pracuje w siedzibie bełchatowskiego starostwa. Kwalifikacja ma potrwać do 6 maja. W przypadku pytań dotyczących tegorocznej kwalifikacji wojskowej można skontaktować się z Wydziałem Spraw Społecznych bełchatowskiego Urzędu Miasta przy ul. Kościuszki 15, tel. 44 733 51 22.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy