reklama
reklama

Uczniowie rezygnują ze szkół i przenoszą się do internetu. Nowa moda dotarła do Bełchatowa

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Uczniowie rezygnują ze szkół i przenoszą się do internetu. Nowa moda dotarła do Bełchatowa - Zdjęcie główne

Poglądowe/Archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WydarzeniaWśród licealistów zapanowała nowa moda. Uczniowie rezygnują z nauki w placówkach, do których uczęszczają, by przenieść się do „Szkoły w Chmurze”. Sprawdziliśmy, czy młodzież z naszego powiatu również zdecydowała się na ten krok.
reklama

Edukacja domowa funkcjonuje w naszym kraju już od dłuższego czasu, jednak to właśnie teraz ta forma nauki przeżywa prawdziwy renesans wśród uczniów. Można wręcz stwierdzić, że wśród młodzieży zaczyna panować moda na rezygnowanie z tradycyjnej szkoły.

Coraz częściej w mediach społecznościowych uczniowie chwalą się tym, że uczą się w „Szkole w Chmurze”, gdzie nie mają sprawdzianów, prac domowych ani nawet tradycyjnych zajęć. Cała ich edukacja odbywa się przez wykonywanie zadań na platformie online. Dodatkowo mają możliwość skorzystania z warsztatów i konsultacji prowadzonych przez nauczycieli, a także wspólnej pracy w grupach.

Coraz więcej licealistów jest zachwyconych pomysłem skorzystania z takiej formy nauki. Okazuje się, że również uczniowie ze szkół w Bełchatowie skusili się na ofertę warszawskiej placówki.

reklama

- Z informacji uzyskanych przez Wydział Edukacji, Kultury i Sportu ze szkół ponadpodstawowych i SOSW wynika, że w szkołach prowadzonych przez Powiat Bełchatowski nikt nie skorzystał z edukacji domowej. Byli natomiast uczniowie, którzy przenieśli się do innej szkoły (I Liceum w Chmurze w Warszawie) i tam skorzystali z możliwości spełniania obowiązku nauki poza szkołą – przekazuje Aleksandra Tyczyńska, inspektor ds. promocji i kontaktów z mediami w bełchatowskim starostwie.

Jak dodaje, w roku szkolnym 2022/2023 z takiej możliwości skorzystało 8 osób. Najwięcej, bo 3 uczniów zdecydowało się przenieść z II LO im. Jana Kochanowskiego, po dwie osoby zrezygnowały z nauki w „Bronku” i „Energetyku”. Oprócz nich również jeden uczeń przeniósł się z „Ekonomika”. We wcześniejszych latach nikt nie zdecydował się na skorzystanie z oferty warszawskiej szkoły.

reklama

Należy jednak zaznaczyć, że mimo licznych zalet Szkoły w Chmurze i entuzjazmu młodzieży w związku z taką formą nauki wyniki z egzaminu dojrzałości przeprowadzonego w tym roku są poniżej krajowej średniej.

Jak przekazała szkoła na swoim profilu facebookowym, średni wynik na poziomie podstawowym z języka polskiego to 63,8 proc. (średnia krajowa wynosiła 66 proc.), z angielskiego uczniowie Chmury uzyskali 87,2 proc. (średni wynik w kraju to 85 proc), najgorzej poszło z matematyki, z której uzyskali 55,8 proc. (w kraju średni wynik wyniósł 71 proc.).

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama