reklama
reklama

Szpital oferuje nową usługę dla pacjentów. Kto może skorzystać?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Szpital oferuje nową usługę dla pacjentów. Kto może skorzystać? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WydarzeniaBełchatowski szpital uruchomił nową usługę dla swoich pacjentów. Placówka uczestniczy w ogólnopolskim Programie Kompleksowej Opieki Specjalistycznej osób po zawale serca.
reklama

Z nowego programu wdrażanego w Szpitalu Wojewódzkim w Bełchatowie mogą korzystać osoby, które przeszły zawał serca. Projekt nazywany w skrócie „KOS-zawał” to program kompleksowej, specjalistycznej opieki w zakresie leczenie szpitalnego, ambulatoryjnego i rehabilitacji kardiologicznej. Jak informuje placówka, pacjenci mają zapewnioną ciągłość diagnostyki i leczenia, w tym również rehabilitacji kardiologicznej oraz edukacji na temat czynników ryzyka chorób serca przez kolejny rok od chwili wypisu ze szpitala.

W jaki sposób działa program? Przy wypisie ze szpitala lekarz prowadzący przygotowuje dla pacjenta Indywidualny Plan Leczenia, który podzielony jest na etapy. Pierwszy to wizyta kontrolna do 14 dni po wypisie, z badaniem chorego i wynikami laboratoryjnymi.

reklama

Drugi etap przewiduje rehabilitację kardiologiczną (przyjęcie do oddziału rehabilitacji kardiologicznej w Wojewódzkim Wielospecjalistycznym Centrum Onkologii i Traumatologii im. M. Kopernika w Łodzi do 14 dni od wypisu). Koordynator programu umawia pacjentowi miejsce na oddziale i przy wypisie pacjent dostaje odpowiednie skierowanie.

Natomiast trzeci etap to kolejne wizyty kontrolne w Poradni Kardiologicznej w bełchatowskim szpitalu. Jak zaznacza placówka, liczba wizyt nie jest limitowana i zależy od stanu klinicznego pacjenta. Po 3-6 miesiącach jest wykonywane badanie echo, i jeśli jest taka potrzeba, to również badania laboratoryjne. W trakcie wizyt prowadzona jest edukacja pacjenta m.in. w zakresie diety, aktywności ruchowej i czynników ryzyka chorób serca.

reklama

Ostatni czwarty etap to wizyta na koniec programu i tzw. Bilans Opieki, na którym oceniany jest stan chorego i ryzyku nawrotu choroby.

- Podstawowym warunkiem uczestniczenia pacjenta w programie jest zgoda chorego na udział we wszystkich jego etapach, czyli leczeniu inwazyjnym, rehabilitacji kardiologicznej i wizytach kontrolnych. Brak zgody chorego lub ominięcie jednego z etapów są równoznaczne z przedterminowym zakończeniem programu i skierowaniem pacjenta do standardowego leczenia ambulatoryjnego w Poradni Kardiologicznej – informuje bełchatowski szpital.

W trakcie trwania programu, w sytuacjach nagłych, chory ma możliwość bezpośredniego kontaktu z lekarzem oddziału kardiologicznego pod numerem telefonu: 44 635 84 62.

reklama

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama