Reklama

Reklama

Trzecia fala koronawirusa. Ilu chorych jest w bełchatowskim szpitalu?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: pexels

Trzecia fala koronawirusa. Ilu chorych jest w bełchatowskim szpitalu?  - Zdjęcie główne

foto pexels

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia W Polsce rozwija się trzecia fala koronawirusa, a każdego dnia przybywa od kilku do kilkunastu tysięcy pacjentów zakażonych SARS-CoV-2. Więcej zarażonych to też więcej osób wymagających hospitalizacji. Ilu chorych na COVID-19 przebywa w bełchatowskim szpitalu?

Reklama

Z dnia na dzień w całym kraju przybywa zarówno zakażonych koronawirusem, jak i pacjentów chorujących na COVID-19, wśród nich są również ci, których stan wymaga hospitalizacji. Niestety, możliwości służby zdrowia nie są nieograniczone – według danych Ministerstwa Zdrowia w polskich szpitalach przygotowano 27 122 łóżka dla pacjentów z COVID-19, 18 105 z nich jest obecnie zajętych. Resort informuje też, że na chwilę obecną do dyspozycji jest 2687 respiratorów, z których 1837 jest zajętych.

A jak wygląda sytuacja w bełchatowskim szpitalu?

Dla pacjentów chorujących na COVID-19 przygotowano tam w sumie 96 łóżek, w tym 16 stanowisk respiratorowych i... większość z nich jest już zajęta.

Szpital Wojewódzki im. Jana Pawła II w Bełchatowie informuje, że z 80 łóżek bezrespiratorowych, zajętych na chwilę obecną jest 67. Z kolei z 16 dostępnych respiratorów, wykorzystywanych jest aktualnie aż 11.

W całym kraju we wtorek, 9 marca, odnotowano 9954 przypadki zakażenia koronawirusem. W samym powiecie bełchatowskim przybyło 24 pacjentów z potwierdzonym wynikami testu zarażeniem SARS-CoV-2.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy