Reklama

Reklama

Zamykają oddział w bełchatowskim szpitalu, bo brakuje lekarzy. Póki co, na kilka miesięcy...

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Zamykają oddział w bełchatowskim szpitalu, bo brakuje lekarzy. Póki co, na kilka miesięcy... - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Pracownicy Szpitala Wojewódzkiego im. Jana Pawła II przekazują informacje o zamknięciu jednego z oddziałów w placówce. Najbliższy znajduje się w Łasku. Co stanie się z personelem i pacjentami? Dyrekcja szpitala zabiera głos w sprawie.

Reklama

W ostatnich dniach wśród pracowników bełchatowskiego szpitala pojawiła się informacja, która wywołała duże poruszenie. Dotyczyła ona zamknięcia oddziału chirurgii dziecięcej. Również do naszej redakcji zgłosili się czytelnicy, pytając o sytuację.

W Bełchatowie brakuje lekarzy

Informacja wywołała tak duże poruszenie, ponieważ jest to jedno z niewielu miejsc specjalizujących się w zabiegach chirurgicznych u dzieci. Najbliższy taki oddział znajduje się w szpitalu w Łasku, kolejne są dopiero w Łodzi. Doniesienia zweryfikowaliśmy u dyrekcji Szpitala Wojewódzkiego im. Jana Pawła II w Bełchatowie. Okazuje się, że faktycznie oddział w najbliższym czasie przestanie działać, jednak jak przekazują władze placówki, nie jest to równoznaczne z jego zamknięciem.

- Zostały podjęte działania zmierzające do czasowego wstrzymania działalności oddziału od 1 października 2022 roku do 31 grudnia 2022 roku – przekazuje dział organizacji bełchatowskiej placówki.

Jest to związane z problemami, jakie napotkał zarząd szpitala w poszukiwaniu lekarzy specjalistów, którzy mogli zostać zatrudnieni na tym oddziale.

- Z dniem 30.09.2022 roku wygasają umowy z 9 lekarzami oddziału (w tym 3 lekarzy zabezpieczających pracę oddziału tylko na dyżurach medycznych było z województwa kujawsko-pomorskiego, a 3 lekarzy z Łodzi). Pozostałych 3 lekarzy pracujących na stałe w oddziale osiągnęło wiek emerytalny. Wszyscy z pracujących lekarzy nie wykazali woli dalszej współpracy w bełchatowskim szpitalu – informuje dział organizacji.

Nieoficjalnie nasza redakcja ustaliła, że taka decyzja lekarzy z kujawsko-pomorskiego mogła być wywołana otwarciem nowej kliniki, w której znaleźli zatrudnienie bliżej swojego miejsca zamieszkania.

Gdzie trafią chorzy i personel z bełchatowskiego szpitala?

Co ważne, mimo zawieszenia działalności oddziału, mali pacjenci wciąż będą mogli znaleźć pomoc w bełchatowskiej placówce. Jeśli dziecku przydarzy się wypadek, rodzice wciąż będą mogli szukać pomocy w Bełchatowie.

- W Szpitalu funkcjonuje część zabiegowa Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, która zabezpiecza wszystkie nagłe urazy – informuje dział organizacji.

W przypadku, gdy obrażenia będą poważniejsze, tak jak to było do tej pory, rodzice zostaną skierowani do placówki, która ma specjalistów zajmujących się chirurgią dziecięcą. W naszym województwie są cztery takie miejsca: Instytut Centrum Zdrowia Matki Polki, Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Centralny Szpital Kliniczny Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, Wojewódzkie Wielospecjalistyczne Centrum Onkologii i Traumatologii im. M. Kopernika w Łodzi, oraz Szpital Łask.

Dodatkowo, jak udało nam się nieoficjalnie ustalić, zarząd bełchatowskiego szpitala rozważa i konsultuje możliwość leczenia starszych dzieci na oddziałach dla dorosłych. Jest to jednak na razie na etapie konsultacji i ustalania możliwości wprowadzenia takiego rozwiązania.

Gdy rozmawialiśmy z pracownikami chirurgii dziecięcej, nie wiedzieli jeszcze, jakie plany ma wobec nich zarząd szpitala. Teraz wiadomo już, że w czasie zaprzestania działalności oddziału pielęgniarki, jak również personel pomocniczy zostaną rozdysponowani do pracy na inne oddziały.

Jest nadzieja dla chirurgii dziecięcej w Bełchatowie?

Co stanie się z chirurgią dziecięcą po 31 grudnia? Tego jeszcze nie wiadomo, zarząd placówki wciąż poszukuje lekarzy, którzy mogliby zając miejsce odchodzącej kadry. Jak przekazują władze szpitala, ogłoszenie dotyczące poszukiwania lekarzy ze specjalizacją chirurgii dziecięcej można znaleźć m.in. w urzędzie pracy. Ogłoszony został również konkurs na udzielanie świadczeń zdrowotnych na oddziale. Niestety do tej pory kandydaci się nie zgłosili.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy