Reklama

Reklama

Seria włamań w powiecie bełchatowskim. Policja szuka sprawców

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: pixabay.pl

Seria włamań w powiecie bełchatowskim. Policja szuka sprawców - Zdjęcie główne

zdjęcie poglądowe | foto pixabay.pl

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia W ostatnich tygodniach na terenie powiatu bełchatowskiego doszło do serii włamań i kradzieży. Złodzieje szukają pieniędzy, kosztowności lub wartościowego sprzętu. Funkcjonariusze apelują do mieszkańców o ostrożność i alarmowanie w razie zauważenia podejrzanych sytuacji.

Reklama

Okres jesienno-zimowy to czas, w którym rokrocznie dochodzi do największej ilości włamań i kradzieży. Złodzieje wykorzystują fakt, że zmrok zapada wcześniej, a na ulicach jest coraz mniej spacerowiczów, którzy mogliby ich zauważyć. Policjanci z bełchatowskiej komendy apelują o szczególną ostrożność — łupem złodziei padają bowiem gotówka i sprzęt liczone w tysiącach złotych.

Informacje udzielane w sprawie włamań przez bełchatowską policję są szczątkowe. Wynika to z troski o dobro śledztwa, sprawcy wciąż pozostają bowiem na wolności. Mundurowi wskazują jednak na kilka przypadków, do których doszło w ostatnich tygodniach.

- W dniu 6 września doszło do włamania do domu jednorodzinnego na terenie powiatu bełchatowskiego. Sprawcy ukradli pieniądze, biżuterie i zegarki o łącznej wartości około 20 tys. zł. - informuje nadkom. Iwona Kaszewska, oficer prasowa bełchatowskiej policji. Kilka tygodni później, 25 września miały miejsce trzy włamania do domów jednorodzinnych w miejscowościach Dobrzelów, Rasy oraz Szczerców — dodaje.

Z kolei 5 października, policjanci interweniowali w miejscowości Mazury, gdzie po włamaniu do domu jednorodzinnego skradziony został sprzęt remontowo-budowlany o wartości około 20 tys. zł.

Zdarzają się jednak przypadki, w których straty materialne są zdecydowanie mniejsze. 28 września na terenie gminy Kleszczów miało miejsce włamanie do posesji. Sprawca dostał się do środka przez drzwi balkonowe i ukradł... 70 zł.

Policjanci zaznaczają, że to właśnie drzwi balkonowe czy uchylone okna są najczęściej wybieraną przez włamywaczy drogą, by dostać się do domów swoich ofiar. Mundurowi apelują, by przed wyjściem z domu za każdym razem upewnić się, że nie zostawiamy złodziejom okazji na wejście do środka pod naszą nieobecność.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy