Reklama

Reklama

Bełchatów pożegnał Mariana Wójcika. ''Uczył nas Pan życzliwości i wielkiej pokory'' [FOTO]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Na cmentarzu w Bełchatowie odbył się pogrzeb Mariana Wójcika, nauczyciela, społecznika i kronikarza historii miasta. Wieloletniego pedagoga pożegnały tłumy mieszkańców, samorządowcy i orkiestra górnicza.

Reklama

Pogrzeb zmarłego Mariana Wójcika zgromadził tłumy na bełchatowskim cmentarzu. Wieloletniego pedagoga i społecznika żegnała nie tylko najbliższa rodzina i przyjaciele, ale też wielu mieszkańców, władze miasta, a także byli uczniowie. W ostatniej drodze zmarłemu towarzyszyła również górnicza orkiestra z KWB Bełchatów. Wzruszającymi słowami, cieszącego się sympatią bełchatowian kronikarza historii miasta, pożegnała prezydent Bełchatowa - Mariola Czechowska, która przypomniała, że Marian Wójcik obecny był z aparatem na każdym wydarzeniu w mieście. 

 - Panie Marianie, nigdy nie przestał Pan być pedagogiem, uczył nas Pan swoją postawą na co dzień, pracy dla społeczeństwa, życzliwości, ale przede wszystkim wielkiej pokory i skromności. Będzie nam Pana bardzo brakowało. Na zawsze pozostanie Pan w naszych sercach i naszej pamięci - powiedziała Mariola Czechowska. 

W 2018 roku Marian Wójcik został uhonorowany tytułem Zasłużony dla Miasta Bełchatowa. W uzasadnieniu podkreślono jego zasługi "za długotrwałą i godną najwyższego uznania działalność na rzecz miasta w dziedzinie życia społecznego".  Przez wiele lat był nauczycielem w Szkole Podstawowej nr 2. Założył też Spółdzielnię Uczniowską "Plastuś". Kształcił i wychował wiele pokoleń bełchatowian, którzy do dziś wspominają jego lekcje m.in. matematyki, fizyki, chemii, biologii, geografii i historii.

Marian Wójcik był też opiekunem i członkiem wielu organizacji, stowarzyszeń i instytucji, które prowadziły działalność na terenie Bełchatowa. To m.in. bełchatowskie oddziały i koła Polskiego Związku Filatelistów, Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego, Ligii Ochrony Przyrody czy Polskiego Towarzystwa Numizmatycznego. Natomiast od 2002 roku należał do Stowarzyszenia Przyjaciół Bełchatowa.

Marian Wójcik miał 87 lat. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy