Reklama

Reklama

Bełchatów czeka katastrofa? Politycy Konfederacji mówią o "planie niesprawiedliwej likwidacji" [VIDEO]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Bełchatów czeka katastrofa? Politycy Konfederacji mówią o "planie niesprawiedliwej likwidacji" [VIDEO] - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Politycy Konfederacji wystąpili na konferencji prasowej zorganizowanej przy Hotelu Wodnik na Słoku. Głównym tematem była energetyka i "Plan Sprawiedliwej Transformacji", nazwany przez występujących prześmiewczo "planem niesprawiedliwej likwidacji".

Reklama

W poniedziałkowe popołudnie, 28 czerwca na Słoku zorganizowana została konferencja prasowa z udziałem posła Konfederacji, Jakuba Kuleszy oraz lokalnego lidera ugrupowania - Patryka Marjana. Politycy poruszali temat nieudolnych ich zdaniem działań rządu w kontekście transformacji energetycznej.

- Skutki całkowitej kapitulacji w zakresie samodzielnej polityki energetycznej w kraju bogatym w złoża węgla, odczują niestety miasta, które jak Bełchatów są mocno związane z sektorem energetycznym [...] zamknięcie tego sektora oznacza dla Bełchatowa katastrofę, której w żaden sposób nie będzie się dało skompenować – mówił Jakub Kulesza.


Poseł  mówił też o odnawialnych źródłach energii, niedawnych awariach w Elektrowni Bełchatów czy energii z atomu. Przypomnijmy, że jeszcze w grudniu ubiegłego roku, poseł PiS,  Antoni Macierewicz mówił właśnie o elektrowni jądrowej, która miałaby zostać oddana do użytku w 2043 roku (KLIK). Patryk Marjan zaznaczył, że Konfederacja zgadza się z rozwiązaniem, jakim jest energia jądrowa, wyraził jednak wątpliwości co do realizacji tak ogromnego projektu przez, jak twierdził niekompetencję obecnej władzy.

- W mojej ocenie, terminy przedstawione przez rząd są nie do utrzymania. Wiemy, że w Europie budowane są elektrownie atomowe, które mają opóźnienia kilkudziesięcioletnie. Wybudowanie elektrowni atomowej do 2033 roku nie jest moim zdaniem realne. Myślę, że to kolejny element paliwa politycznego dla polityków PiS – mówił Patryk Marjan.


A jaki pomysł na dalszą politykę energetyczną w Polsce ma Konfederacja? Podczas konferencji nie padły niestety żadne konkrety. Mamy je poznać podczas Konwencji Programowej Konfederacji, która odbędzie się 4 lipca.

Bełchatowianie, którzy chcieliby porozmawiać z posłem Jakubem Kuleszą mają ku temu okazję już dziś. Na godzinę 19:00 zaplanowano bowiem "polityczne piwo", które odbędzie się w Klubie "Metro" w Bełchatowie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy