Reklama

Reklama

Pomaszerują, aby zamanifestować chrześcijańskie wartości. Już niedługo święto patrona Bełchatowa

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Urząd Miasta w Bełchatowie - www.belchatow.pl

Pomaszerują, aby zamanifestować chrześcijańskie wartości. Już niedługo święto patrona Bełchatowa - Zdjęcie główne

foto Urząd Miasta w Bełchatowie - www.belchatow.pl

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Już w niedzielę 19 czerwca w parafii pw. Narodzenia NMP odbędą się uroczystości z okazji Dnia Patrona Miasta Bełchatowa św. Jana Pawła II i Bełchatowskiego Dnia Rodziny. Z tej okazji zaplanowano mszę świętą w intencji bełchatowian, Marsz dla Życia i Rodziny oraz piknik rodzinny.

Reklama

To już kolejna edycja wydarzenia organizowanego przez magistrat i bełchatowskie parafie. W niedzielę 19 czerwca w ogrodach parafii farnej pw. Narodzenia NMP odbędą się uroczystości związane ze świętem patrona Bełchatowa, św. Jana Pawła II. Najpierw o godz. 11:45 poczty sztandarowe zbiorą się pod jego pomnikiem na ul. Kościuszki, złożone tam też zostaną kwiaty. 

O godz. 12 w kościele rozpocznie się uroczysta msza święta w intencji bełchatowian przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II. Odprawi ją ks. biskup Edward Kawa z diecezji lwowskiej, a wszystkie zebrane ofiary zostaną przekazane na pomoc Ukrainie. Z kolei o godz. 13 wręczone zostaną nagrody dla laureatów XIX Powiatowego Konkursu  „Pontyfikat Świętego Jana Pawła II”.

Bełchatowski Dzień Rodziny rozpocznie się natomiast o godz. 15:30 wraz z Marszem dla Życia i Rodziny pod hasłem  „I ślubuję Ci”. Wystartuje on z placu Narutowicza, skąd jego uczestnicy przejdą do ogrodów parafii pw. Narodzenia NMP. Tam o godz. 16 Zakładowa Orkiestra Górnicza KWB Bełchatów otworzy swoim koncertem piknik rodzinny. Będzie można na nim skosztować grilla oraz wziąć udział w licznych grach, zabawach i animacjach. Swoje stoiska zaprezentują także bełchatowskie instytucje społeczne i kulturalne. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy