Reklama

Reklama

Akademia GKS Bełchatów doczeka się obiecanych milionów? PGE podjęło decyzję

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: archiwum

Akademia GKS Bełchatów doczeka się obiecanych milionów? PGE podjęło decyzję - Zdjęcie główne

GKS Bełchatów: Podpisanie umowy sponsoringowej z PGE | foto archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Fundacja Akademii GKS Bełchatów w końcu doczeka się zastrzyku gotówki. Uroczyste podpisanie umowy sponsoringowej z PGE odbędzie się w czwartek, 10 grudnia.

Reklama

Ponad pół roku – tyle czasu minęło od czerwcowej wizyty w Bełchatowie Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa PGE, podczas której oznajmił, że koncern przekaże 2 miliony złotych na wsparcie dla "Gieksy". Pieniądze miały trafić nie do klubu, a do Fundacji PGE Akademia GKS Bełchatów. Więcej w artykule PGE znalazło pieniądze dla GKS... 

Klub czekał tonąc w długach, a w kasie wciąż nie było pieniędzy. Energetyczny gigant tłumaczył, że na przeszkodzie stoją względy formalne i brak odpowiednich dokumentów – te trafiły do spółki w listopadzie, po czym rozpoczęło się oczekiwanie na decyzje. W końcu, po ponad 3 tygodniach takowe zapadły i wszystko wskazuje na to, że obiecane 2 miliony trafią w końcu do Fundacji Akademii GKS Bełchatów w najbliższym czasie.

Michał Antczak, rzecznik prasowy GKS Bełchatów poinformował, że w czwartek, 10 grudnia o godzinie 15:30 w Hali Widowiskowo – Sportowej KWB Bełchatów odbędzie się uroczyste podpisanie umowy sponsoringowej pomiędzy Fundacją a PGE. Wszystko wskazuje więc na to, że ten "deal" dojdzie ostatecznie do skutku.

Przypomnijmy, że w sierpniu tego roku pomoc dla GKS Bełchatów deklarowało również Miasto Bełchatów. Radni przyjęli wówczas uchwałę dotyczącą wsparcia finansowego dla bełchatowskich klubów sportowych – więcej w artykule Pojawiła się szansa dla GKS-u?... Uchwałę unieważniała jednak Regionalna Izba Obrachunkowa w Łodzi, ponieważ ta, zdaniem kolegium miała naruszać prawo – Uchwała Rady Miejskiej w Bełchatowie narusza prawo.., Podczas listopadowej sesji radni podjęli kolejną uchwałę w sprawie pomocy dla GKS, która ma spełniać wszelkie wymogi prawne i uwagi RIO w Łodzi. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy