Reklama

Reklama

Bełchatowianie zbierają na najdroższy lek świata. Mały Bartosz czeka na pomoc

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: siepomaga.pl

Bełchatowianie zbierają na najdroższy lek świata. Mały Bartosz czeka na pomoc - Zdjęcie główne

Życie małego Bartosza zależy od tego, czy uda się zebrać ogromną kwotę na leczenie chłopca. Jego rodzice nie spodziewali się tego, że ich syn może być śmiertelnie chory. Jak mówią, wszystko zaczęło się od zwykłego przeziębienia i szczepionki. | foto siepomaga.pl

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Bartosz niedawno skończył pierwszy rok swojego życia. Mimo tak młodego wieku już zmaga się poważną chorobą. Jedyną nadzieją na jej zatrzymanie jest najdroższy lek świata. Żeby go kupić, potrzebna jest ogromna suma. Do zbiórki funduszy przyłączają się również bełchatowianie.

Reklama

SMA, czyli rdzeniowy zanik mięśni, to choroba, która powoduje śmierć wszystkich mięśni. Jak przekazują rodzice małego Bartosza, schorzenie może zatrzymać jedynie najdroższy lek świata. Do zbiórki przyłączają się również bełchatowianie.

Przeraźliwa diagnoza

Bartosz urodził się 23 maja zeszłego roku. Ze szpitala wypisany był jako zdrowe i uśmiechnięte dziecko. Rodzina nie spodziewała się, że już niedługo ich życie diametralnie się zmieni.

- Wszystko zaczęło się od zwykłego przeziębienia i szczepionki w 11. miesiącu życia. Z dnia na dzień zauważyliśmy, że nasz syn staje się inny... Z uśmiechniętego i aktywnego chłopca, zamienia się w apatyczne, wiotkie i nieobecne dziecko. Zamiast nabierać sił, stopniowo zaczynał je tracić – relacjonują rodzice chłopca.

Zaczęło się poszukiwanie diagnozy. Jak dodają, początkowo wszyscy rozwiewali ich obawy odnośnie do stanu dziecka. Objawy jednak przybierały na sile. Fizjoterapeuta potwierdził obniżone napięcie mięśniowe i zasugerował wykonanie testu w kierunku SMA.

Wyniki zmieniły całe ich życie.

- Przeraźliwa diagnoza okazała się prawdą. W jednej chwili poczuliśmy jakby ktoś wyrwał nam serce i pozbawił wszelkiej radości… - mówią rodzice.

Teraz mały Bartosz potrzebuje kosztownego leczenia, które jest nadzieją na zatrzymanie postępującej choroby. Na stronie siepomaga.pl prowadzona jest zbiórka pieniędzy na leczenie chłopca. Jak przekazują rodzice, jedyną nadzieją jest terapia genowa, której cena to ponad 10 milionów złotych. Często nazywana jest najdroższym lekiem świata.

Bełchatowianie przyłączają się do zbiórki

W niedzielę pod kościołem w Grocholicach, podczas odpustu, odbędzie się zbiórka pieniędzy na leczenie małego Bartosza. Informację o akcji przekazała nasza czytelniczka. Jak mówi, wolontariuszy będzie można spotkać między straganami, a także przed kościołem. Pieniądze będą zbierane od godziny 10 do 14, a także później po popołudniowej mszy świętej.

Mieszkańcy naszego miasta przyłączają się również do licytacji prowadzonych na facebooku.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy