Reklama

Reklama

Nawoływał do zabójstwa prezydenta i premiera. Bełchatowianin zatrzymany przez policję

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: OMZRiK/Facebook

Nawoływał do zabójstwa prezydenta i premiera. Bełchatowianin zatrzymany przez policję - Zdjęcie główne

Piotr U., znany działacz antycovidowy z Bełchatowa, został zatrzymany przez policję. Podczas swoich transmisji na Facebooku groził śmiercią m.in. prezydentowi Polski, urzędnikom czy sędziom. Lista zarzutów jest długa, a mężczyzna za swoje czyny będzie musiał odpowiedzieć przed sądem. | foto OMZRiK/Facebook

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Pochodzący z Bełchatowa Piotr U. zasłynął ze swoich transmisji na Facebooku, na których sprzeciwiał się pandemicznym obostrzeniom. Ten znany działacz antycovidowy już od jakiegoś czas ma problemy z prawem. Ponownie został zatrzymany przez policję, a lista zarzucanych mu czynów jest długa...

Reklama

O internetowej działalności Piotra U. organy ścigania zostały zawiadomione przez Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. Jak przekazuje rzecznik Prokuratury Okręgowej w Piotrkowie Trybunalskim Magdalena Czołnowska-Musioł, mężczyzna został zatrzymany przez policjantów 24 czerwca. W tymczasowym areszcie pozostanie przynajmniej przez trzy miesiące. 

Lista postawionych  mu zarzutów jest długa i zawiera m.in. nawoływanie do zabójstwa prezydenta RP i premiera, obrazę funkcjonariuszy publicznych czy też znieważenie grupy ludzi ze względu na ich przynależność narodową. 

- Ośrodek wielokrotnie zgłaszał sprawę organom ścigania. Obecnie pracujemy nad udowodnieniem kolejnych zarzutów, pozostajemy też w stałym kontakcie z prokuraturą w Piotrkowie Trybunalskim - mówi Rafał Gaweł, założyciel OMZRiK-u.

Piotr U. uaktywnił się w internecie podczas pandemii COVID-19. Prowadził wtedy na Facebooku transmisje na żywo, w czasie których w mocnych słowach sprzeciwiał się wprowadzanym obostrzeniom. 

W 2021 roku Piotr U. groził prezydentowi Bydgoszczy Michałowi Zaleskiemu, jego żonie i dyrektorce lokalnego szpitala, że ci spłoną. Jego wypowiedzi miały związek z zatrzymaniem Bartosza T., który niedługo wcześniej wtargnął do Specjalistycznego Szpitala Miejskiego w Toruniu, za co został aresztowany na trzy miesiące.

Na stronie OMZRiK można odnaleźć odpis wyroku z 9 maja, w którym Sąd Rejonowy w Bełchatowie skazał Piotra U. na 8 miesięcy pozbawienia wolności. Jak czytamy w jego uzasadnieniu, Piotr U. wielokrotnie na swoich filmach nawoływał do uporczywego nękania i pobicia sędziów sądów powszechnych, policjantów, pracowników sanepidu, medyków oraz funkcjonariuszy publicznych.

Ponadto w marcu ubiegłego roku bełchatowianin transmitował na żywo interwencję podjętą przez pracownice bełchatowskiego MOPS-u w jego mieszkaniu, podczas której zachęcał do popełnienia wobec nich czynów karalnych. Niedługo później nawoływał on także na nagraniu do zabójstwa prezydenta RP, premiera i ministra zdrowia. Dodatkowo obrażał osoby pochodzenia żydowskiego i zachęcał swoich odbiorców do stosowania wobec nich przemocy. 

 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy