Reklama

Reklama

Kibice z Bełchatowa w obronie Jana Pawła II. Twierdzą, że lewicowe środowiska chcą zniszczyć autorytet świętego

Opublikowano: sob, 28 lis 2020 07:09
Autor: | Zdjęcie: Kibice Raze

Kibice z Bełchatowa w obronie Jana Pawła II. Twierdzą, że lewicowe środowiska chcą zniszczyć autorytet świętego - Zdjęcie główne

Mural na stadionie GKS Bełchatów | foto Kibice Raze

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Na ścianie wschodniej trybuny stadionu GKS-u Bełchatów powstał mural, przedstawiający wizerunek Jana Pawła II. Dzieło stworzyli kibice, bo jak podkreślają, w ten sposób chcieli wyrazić szacunek dla Ojca Świętego.

Reklama

Mural na bełchatowskim stadionie powstał zaledwie kilka dni temu. Możemy go oglądać na ścianie wschodniej trybuny, która w normalnym warunkach służy jako "młyn". Malowidło przedstawia postać Patrona Miasta Bełchatowa – papieża, Jana Pawła II. Tuż obok portretu świętego, znajduje się jeden z jego cytatów "Ze wszystkich rzeczy nieważnych, piłka nożna jest najważniejsza".

Autorami są kibice GKS-u Bełchatów. Jak sami podkreślają, dzieło ma być wyrazem szacunku dla świętego.

- Mural jest wyrazem naszego szacunku dla Ojca Świętego w czasach, gdy lewicowe środowiska próbują po latach zmieszać Go z błotem i podważyć Jego dorobek i autorytet, wysuwając wobec Niego niesprawiedliwe oskarżenia – mówią kibice.

Mural ma być odpowiedzią na głośne w ostanich dniach zarzuty medialne, odnoszące się do sprawy McCarrika i raportu, jaki ujrzał światło dzienne 10 listopada 2020 roku. Przyponijmy, że arcybiskupa uznano za winnego molestowania małoletnich i dorosłych, za co w 2019 roku został wydalony ze stanu duchownego. Niektórzy twierdzą, jakoby papież wiedział o działaniach byłego już metropolity Waszyngtonu, a mimo to awansował go w strukturach kościelnych - nie ma jednak oficjalnego potwierdzenia tych doniesień. 

Praca została sfinansowana ze środków programu Kibice Razem, który współfinansowany jest przez Miasto Bełchatów. 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy