Reklama

Reklama

GKS wraca do gry! Klub nie musi startować od samego dna...

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: GKS Bełchatów/Adrian Mielczarski

GKS wraca do gry! Klub nie musi startować od samego dna... - Zdjęcie główne

foto GKS Bełchatów/Adrian Mielczarski

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia GKS Bełchatów powróci do gry w seniorskiej piłce. Pogłoski o tym pojawiały się już od jakiegoś czasu, a teraz dzięki decyzji Łódzkiego Związku Piłki Nożnej stanie się to możliwe.

Reklama

Jak donosił w zeszłym tygodniu portal Łódzki Futbol, Akademia GKS Bełchatów złożyła wniosek o grę w seniorskich ligach prowadzonych przez ŁZPN od sezonu 2022/2023. Cytowany przez niego Adam Kaźmierczak, prezes łódzkiego związku, twierdził, że zarząd będzie dyskutować na ten temat 30 maja.

- To nie może być oczywiście kontynuacja GKS Bełchatów S.A, ale zupełnie nowy podmiot, który będzie chciał grać w prowadzonych przez nas rozgrywkach. Akademia GKS Bełchatów ma taką prośbę do nas złożyć w najbliższych dniach, a na posiedzeniu zarządu 30 maja będziemy na ten temat dyskutować. Nie chcę tutaj mówić, od jakiej ligi rozpocznie grę Akademia, bo zależy to od wielu czynników – mówił prezes Kaźmierczak.

Ostatecznie zarząd postanowił dopuścić akademię do występowania w seniorskich rozgrywkach. Od przyszłego sezonu reaktywowany tym sposobem GKS rozpocznie zmagania w IV lidze – najwyższym poziomie rozgrywkowym prowadzonym przez ŁZPN. W związku z tym liga zostanie poszerzona do 20 zespołów (obecnie liczy 18).

Co do zasady nowe kluby rozpoczynają grę od najniższej ligi (klasy B), ale w wyjątkowych okolicznościach wojewódzki związek może podjąć decyzję o zakwalifikowaniu ich do wyższej klasy rozgrywkowej. Tak było m.in. z ŁKS-em i Widzewem Łódź, które po bankructwie również występowały w IV lidze.

Fundacja Akademia GKS Bełchatów powstała w 2020 r. Przejęła wtedy od spółki GKS „Bełchatów” S.A. szkolenie drużyn młodzieżowych. Prowadzi także występujący w klasie okręgowej GKS II Bełchatów. Właśnie dlatego jej wychowankowie nadal trenują pomimo bankructwa macierzystego klubu. Koszty działalności fundacji pokrywa PGE i miasto Bełchatów.

Zgłoszenie akademii do rozgrywek jest sposobem na powrót GKS-u do profesjonalnej piłki bez bagażu wielomilionowych długów. Przypomnijmy, że zobowiązania wobec wierzycieli bełchatowskiego klubu wyniosły w grudniu ubiegłego roku ok. 7 mln złotych.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy