Reklama

Reklama

Kibice GKS nie dali za wygraną i dopięli swego! Padły ważne deklaracje w sprawie przyszłości klubu

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Archiwum

Kibice GKS nie dali za wygraną i dopięli swego! Padły ważne deklaracje w sprawie przyszłości klubu - Zdjęcie główne

foto Archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Kibice bełchatowskiego GKS wykupili prawa do klubowego herbu. Pieniądze udało się zebrać podczas internetowej zbiórki. Akcję wsparły też firmy i darczyńcy. Doszło również do spotkania z władzami GKS.

Reklama

Stowarzyszenie Sympatyków GKS Bełchatów „Torfiorze” poinformowało, że zakupiło prawa majątkowe i prawo ochronne do znaku słowno-graficznego „GKS Bełchatów”, czyli herbu górniczego klubu. Potrzebne pieniądze zbierano przez blisko trzy miesiące podczas internetowej zbiórki. Fani GKS ustawili symboliczną wartość 197,7 tys. zł, co jak zaznaczają, było nawiązaniem do daty założenia klubu. Jak informuje stowarzyszenie, pod koniec zrzutki kwota została powiększona stosownie do potrzeb. "Torfiorze" otrzymywali również wpłaty bezpośrednio na konto bankowe.

- Z powodu poufności umowy, kwota zakupu pozostaje objęta tajemnicą. Dziękujemy Wam kibice! Dziękujemy firmom, które nas wsparły. Dziękujemy wszystkim ludziom, którzy mają w sercu „Dumę Górniczego Miasta” - napisało Stowarzyszenie „Torfiorze”.

Przypomnijmy, że pod koniec maja GKS został reaktywowany po wcześniejszym ogłoszeniu upadłości i wycofaniu z rozgrywek. Odbudowy klubu podjęłą się Akademia GKS Bełchatów, która zwróciła się do Łódzkiego Związku Piłki Nożnej z wnioskiem o dopuszczenie do startu w rozgrywkach IV ligi i otrzymała zgodę. Tym samym, ŁZPN podobnie jak przed laty w przypadku Widzewa czy ŁKS-u, zrobił wyjątek także dla GKS. Według obowiązujących zasad, nowe kluby powinny rozpoczynać grę od najniższej ligi (klasy B), ale w wyjątkowych okolicznościach wojewódzki związek może podjąć decyzję o zakwalifikowaniu ich do wyższej klasy rozgrywkowej.

W czerwcu odbyło się spotkanie władz Akademii GKS z kibicami bełchatowskiego GKS.

- Na niedawnym spotkaniu zarządu Stowarzyszenia Sympatyków GKS Bełchatów "Torfiorze" z władzami Akademii usłyszeliśmy również zapewnienia, z których wynika, że spełnione zostaną dalsze przesłanki do rozwoju sportowego oraz finansowego klubu i stopniowego powrotu na centralny szczebel rozgrywek. Co ważne, uzyskaliśmy również deklarację, że władze klubu będą się regularnie spotykały z przedstawicielami kibiców, konsultując się w ważnych kwestiach i generalnie licząc się ze zdaniem fanów – informuje Stowarzyszenie „Torfiorze”.

Fani górniczego klubu zadeklarowali natomiast chęć pomocy przy odbudowie klubu.

- W związku z powyższym klub uzyskuje nasze poparcie, a także otrzymuje od nas czasowe prawo do użytkowania herbu GKS. Herbu, którego właścicielem zawsze już będą kibice GKS Bełchatów – czytamy w oświadczeniu Stowarzyszenia „Torfiorze”.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy