Reklama

Reklama

Kończą się zapasy w bankach krwi. W Bełchatowie odbędzie się mobilna akcja krwiodawstwa

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: RCKiK Łódź

Kończą się zapasy w bankach krwi. W Bełchatowie odbędzie się mobilna akcja krwiodawstwa - Zdjęcie główne

foto RCKiK Łódź

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Kurczą się zapasy w bankach Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. W wakacje bardziej niż w innym okresie potrzebni są dawcy mogący oddać krew. Już niedługo bełchatowianie będą mieli taką możliwość.

Reklama

W okresie wakacyjnym stany zapasów w bankach krwi znacząco spadają. Centra Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa bardziej niż zwykle potrzebują pomocy dawców. Obecnie w łódzkim RCKiK znacząco brakuje krwi grup B Rh- i 0 Rh+. Maleją również zapasy A Rh- i AB Rh-, których stan jest średni. Są to informacje na dzień 3 sierpnia. Należy jednak pamiętać, że stany codziennie są aktualizowane i to, że obecnie któreś z grup jest w banku więcej, nie znaczy, że taki stan się utrzyma.

11 sierpnia bełchatowianie będą mieli okazję pomóc w zapełnieniu łódzkiego banku krwi. Do miasta przyjedzie ambulans RCKiK. Akcja krwiodawstwa odbędzie się na placu przy ul. Kolejowej 4 (naprzeciwko Galerii Olimpia). Rozpocznie się o godz. 12:00 i potrwa do 15:00.

Należy jednak pamiętać, że przed donacją trzeba spełnić kilka warunków. Po pierwsze dawca musi mieć od 18 do 65 lat. Nie może ważyć mniej niż 50 kg. Osoby te muszą być całkowicie zdrowe. Z możliwości oddania krwi wykluczają m.in. wady serca, niewydolność krążenia, cukrzyca czy choroby tarczycy. Dawcy nie powinni również przyjmować na stałe większości leków.

Z donacją należy się wstrzymać również po przechorowaniu grypy, usunięciu zęba, wykonaniu tatuażu, piercingu czy zabiegów operacyjnych.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy