Reklama

Reklama

Boże Ciało w Bełchatowie. Sprawdź, jak zaplanowano dziś procesje?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Archiwum

Boże Ciało w Bełchatowie. Sprawdź, jak zaplanowano dziś procesje?  - Zdjęcie główne

foto Archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Już dziś (3 czerwca) wierni Kościoła Katolickiego będą obchodzić uroczystości Bożego Ciała. Zgodnie z tradycją, tego dnia organizowane są procesje. Jak będzie to wyglądać w Bełchatowie?

Reklama

Jak wygląda tegoroczny plan obchodów Bożego Ciała w poszczególnych parafiach w Bełchatowie? Na osiedlu Dolnośląskim zaplanowano msze św. o godzinach 07:00, 08:30 oraz 10:00 – po ostatnim nabożeństwie, wierni wyruszą ze świątyni do pierwszego ołtarza, usytuowanego przy bloku 136, kolejny znajdzie się przy bloku 132. Następnie, procesja skieruje się w stronę bloku 336, gdzie będzie trzeci z ołtarzy. Ostatnim punktem będzie czwarty ołtarz na placu kościelnym.

W parafii farnej, wierni na procesję wyruszą po nabożeństwie o 10:30. Ołtarze będą przygotowane na ul. Mielczarskiego, Czaplineckiej, Rotmistrza Pileckiego oraz Kościuszki.

Procesję zaplanowano również w parafii na ul. Czyżewskiego. Rozpocznie się ona po mszy o godzinie 10:30. Ołtarze będą rozstawione wokół parku przy Placu Wolności.

Wierni, należący do parafii na os. Binków przejdą wokół kościoła i do jednego ołtarza na placu kościelnym, przy figurze Chrystusa Króla Miłosierdzia. Procesja odbędzie się dwa razy: po mszach św. o godz. 10:30 i 12:00 z udziałem dzieci pierwszokomunijnych. Msze święte tego dnia odprawione zostaną o godzinie 7:30, 9:00, 10:30, 12:00 i 18:00.

Procesja dla wiernych z parafii na os. Olsztyńskim rozpocznie się po mszy o godzinie 11:00. Parafianie przejdą ul. Pogodną, Słoneczną, Siewną oraz Żniwną, by ostatecznie wrócić na plac przy kaplicy.

Przemarsz procesji zaplanowano również w parafii Zesłania Ducha Świętego na os. Przytorze. Rozpocznie się po nabożeństwie o godzinie 10:00 – nie wiemy jednak, gdzie zlokalizowane zostaną ołtarze.

Boże Ciało to uroczystość liturgiczna dla uczczenia Jezusa Chrystusa w Najświętszym Sakramencie. Obchodzona jest w czwartek po oktawie Zesłania Ducha Świętego. Jest to święto nakazane, które w chrześcijaństwie funkcjonuje od 1246 roku. Poza nabożeństwami tego dnia odbywają się procesje, prowadzące do 4 ołtarzy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy