Reklama

Reklama

Będą remontować - lepsze drogi do Łodzi i Zelowa

Opublikowano: wt, 18 lip 2017 22:32
Autor:

Będą remontować - lepsze drogi do Łodzi i Zelowa - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Choć na efekty remontów jeszcze przyjdzie sporo poczekać, ta informacja z pewnością ucieszy kierowców podróżujących z Bełchatowa drogą 485 do Łodzi i 483 do Zelowa. Łódzki Zarząd Dróg Wojewódzki będzie remontował obie drogi.

Reklama

11 lipca zakończyła się procedura przetargowa na zaprojektowanie i wykonanie robót na blisko 8-kilometrowym odcinku drogi 485. Uściślając, modernizacji ma zostać poddany odcinek między Dłutowem, a Pabianicami. Zakres prac jest spory, przede wszystkim zostanie zbudowana nowa nawierzchnia wraz z poboczami. Przebudowane i rozbudowane mają być skrzyżowania (w tym planowana jest budowa ronda na skrzyżowaniu z drogą powiatową prowadzącą do miejscowości Rydzyny). Na poprawę bezpieczeństwa wypłynie wybudowanie wzdłuż jezdni ciągów pieszo - rowerowych, chodników i zatok autobusowych. DW 485 w ramach prac ma zostać także uzbrojona w oświetlenie.

- Ponadto planowane są także: rozbiórka i budowa zjazdów i bezpiecznych dodatkowych jezdni - dojazdów do nieruchomości. Prace przewidują również rozbudowę wzdłuż drogi systemu odwodnienia - kanalizacji deszczowej i rowu drogowego - wymienia Marcin Nowicki z ZDK w Łodzi.

  Prace, za blisko 42 miliony złoty wykona konsorcjum firm z Piotrkowa Trybunalskiego: Przedsiębiorstwo Robót Drogowo - Mostowych i Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów „ERBEDIM”. Planowane zakończenie inwestycji to rok 2020.

  Z kolei na koniec maja został w drodze przetargu wybrany wykonawca dokumentacji projektowej dla rozbudowy 11- kilometrowego fragmentu DW 484 na odcinku Bełchatów - Zelów. Ma być ona gotowa w przyszłym roku. Najprawdopodobniej, inwestycja szacowana na 20 milionów złotych, będzie realizowana etapami - prace planowane są bowiem na lata 2019/20. Co się zmieni? Jak informuje Marcin Nowicki z ZDK w Łodzi:

  - Będzie to kompleksowa rozbudowa tej drogi. Jezdnia na 484 zostanie poszerzona do 7 metrów, w ramach modernizacji planowana jest także budowa ścieżki i chodnika.

   UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
   wróć na stronę główną

   Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

   e-mail
   hasło

   Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

   Komentarze (2)

   Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

   • 4 lata temu | ocena +0 / -0

    mARCOpOLO

    NARESZCIE!!

   • 4 lata temu | ocena +0 / -0

    MaciekPL

    No i git :)