Autor: | Zdjęcie: Damian Agatowski /@GKSBelchatow_ on Twitter)

Zacięty hit piątej kolejki III ligi na GIEKSA Arenie - Zdjęcie główne

foto Damian Agatowski /@GKSBelchatow_ on Twitter)

Sport Niedzielna konfrontacja GKS-u Bełchatów ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki została okrzyknięta hitem piątej kolejki grupy pierwszej III Ligi. Trudno się temu dziwić, bo mowa o dwóch niepokonanych dotychczas ekipach. Komu ten status udało się utrzymać po bezpośredniej konfrontacji?

W lepszych nastrojach do niedzielnej rywalizacji przystępowali podopieczni Bogdana Jóźwiaka, którzy po zwycięstwie 4:3 w szalonym meczu z Mławianką Mława mogli pochwalić się kompletem dwunastu punktów. Świt zgubił dwa oczka w rywalizacji z Jagiellonią II Białystok i spadł na trzecią pozycję w tabeli, tracąc dwa punkty nie tylko do „Brunatnych”, ale również do Lechii Tomaszów Mazowiecki.

W pierwszej połowie sobotniego spotkania sprawy potoczyły się błyskawicznie. Już w szóstej minucie wynik spotkania otworzył Hubert Karpiński, dla którego było to premierowe trafienie w biało-zielono-czarnych barwach. Niestety już pięć minut później Jacek Tkaczyk doprowadził do wyrównania. Do przerwy 1:1.

W drugiej połowie żadne bramki już nie padły. Tym samym GKS i Świt podzieliły się punktami. Dla „Brunatnych” to pierwsza strata oczek w bieżącym sezonie, ale bełchatowianie wciąż pozostają niepokonani. Na czele stawki Lechia Tomaszów Mazowiecki z kompletem piętnastu punktów.

GKS Bełchatów – Świt Nowy Dwór Mazowiecki 1:1 (1:1)
Bramki: Karpiński (6') – Tkaczyk (11')

GKS Bełchatów: Otczenaszenko – Szymorek, Trzeboński, Holik, Grzelak – Bartosiak, Golański, Napołow, Krasa, Wroński – Karpiński

W szóstej serii gier rozgrywek III Ligi (Grupa I) GKS Bełchatów zmierzy się na wyjeździe z Pilicą Białobrzeg. Spotkanie to zaplanowano na godzinę 16:00 w sobotę 2 września. Tydzień później o godzinie 17:00 Biało-Zielono-Czarni podejmą u siebie drużynę Unii Skierniewice.