Reklama

Trzech z PGE Skry na siatkarski mundial!

Opublikowano:
Autor:

Trzech z PGE Skry na siatkarski mundial! - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Vital Heynen, trener reprezentacji Polski w piłce siatkowej mężczyzn, podał skład na zgrupowanie w Zakopanem (29 lipca - 8 sierpnia), rozpoczynające przygotowania do wrześniowych Mistrzostw Świata w Bułgarii i Włoszech (9 - 30 września). W kadrze znalazło się trzech zawodników PGE Skry Bełchatów!Choć generalnie nie brakuje niespodzianek, to w składzie polskiej drużyny narodowej znaleźli się wszyscy bełchatowianie, których można się było w nim spodziewać. Mowa oczywiście o rozgrywającym Grzegorzu Łomaczu oraz dwóch nowych nabytkach żółto-czarnych, przyjmującym Arturze Szalpuku i środkowym Jakubie Kochanowskim. W porównaniu do szerokiej kadry na Siatkarską Ligę Narodów 2018 zabrakło natomiast miejsca dla libero Kacpra Piechockiego.

Jednym z największych zaskoczeń jest z pewnością brak w piętnastoosobowym składzie Bartosza Bednorza, podstawowego przyjmującego PGE Skry w zakończonym mistrzostwem sezonie. Uznania w oczach trenera nie znaleźli też m.in. atakujący Marcin Kaczmarek i Maciej Muzaj, środkowy Bartłomiej Lemański czy libero Michał Żurek. Brakuje też Mateusza Miki, który przeszedł niedawno zabieg usunięcia wyrostka robaczkowego.

Wspomniana „15-tka” nie jest jeszcze ostatecznym składem polskiej drużyny narodowej na siatkarski mundial, ale trudno sobie wyobrazić, że zajdą w niej wielkie zmiany, skoro zgrupowanie w Zakopanem zakończy się zaledwie na miesiąc przed inauguracją mistrzowskiego turnieju.

Skład reprezentacji Polski mężczyzn na zgrupowanie w Zakopanem (29 lipca - 8 sierpnia 2018 r.)

Rozgrywający: Grzegorz Łomacz (PGE Skra Bełchatów), Fabian Drzyzga (Lokomotiw Nowosybirsk)
Atakujący: Dawid Konarski (Jastrzębski Węgiel), Bartosz Kurek (Stocznia Szczecin), Damian Schulz (Asseco Resovia Rzeszów)
Środkowi: Piotr Nowakowski (Trefl Gdańsk), Mateusz Bieniek (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle), Jakub Kochanowski (PGE Skra Bełchatów)
Przyjmujący: Michał Kubiak (Panasonic Panthers), Aleksander Śliwka (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle), Artur Szalpuk (PGE Skra Bełchatów), Bartosz Kwolek (ONICO Warszawa), Tomasz Fornal (Cerrad Czarni Radom)
Libero: Paweł Zatorski (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle), Damian Wojtaszek (ONICO Warszawa)

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE