Reklama

Reklama

Ryszard Czarnecki odszedł z Rady Nadzorczej PGE Skry Bełchatów

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: PGE Skra Bełchatów (via skra.pl)

Ryszard Czarnecki odszedł z Rady Nadzorczej PGE Skry Bełchatów - Zdjęcie główne

foto PGE Skra Bełchatów (via skra.pl)

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Zmian w PGE Skrze Bełchatów ciąg dalszy! Okazuje się, że w ostatnim czasie doszło do roszady nie tylko na ławce trenerskiej dziewięciokrotnego mistrza Polski, gdzie Andrea Gardini zastąpił Joela Banksa, ale też we władzach klubu z naszego miasta.

Reklama

Jak zauważył jako pierwszy „Dziennik Łódzki”, w Radzie Nadzorczej PGE Skry Bełchatów nie zasiada już Ryszard Czarnecki, znany przede wszystkim jako polityki Prawa i Sprawiedliwości oraz wieloletni poseł do Parlamentu Europejskiego z ramienia tej partii, a także działacz sportowy. Ryszard Czarnecki, żeby pozostać tylko przy siatkówce, był wiceprezesem Polskiego Związku Piłki Siatkowej, a później kandydatem na szefa PZPS. Ostatecznie swoje poparcie przekazał Sebastianowi Świderskiemu, który został później wybrany na nowego sternika federacji.

 

 

W bełchatowskim klubie Ryszard Czarnecki pojawił się w 2020 roku. Według doniesień przywoływanego dziennika jego przygoda z PGE Skrą dobiegła jednak końca wskutego rezygnacji z pełnionej funkcji. W RN PGE Skry nie zasiada juz także Zdzisław Markiewicz. W chwili obecnej na oficjalnej stronie internetowej (skra.pl) skład władz bełchatowskiego klubu przedstawia się następująco:


Zarząd Klubu Piłki Siatkowej Skra Bełchatów S.A.
Konrad Piechocki - Prezes Zarządu
Radosław Marzec - Wiceprezes Zarządu
Rada Nadzorcza Klubu Piłki Siatkowej Skra Bełchatów S.A.
Piotr Bielarczyk - Przewodniczący Rady Nadzorczej
Maciej Kołodziejczyk - Członek Rady Nadzorczej
Leon Wojnowski - Członek Rady Nadzorczej
Marcin Buchali - Członek Rady Nadzorczej
Leszek Błaszczyk - Członek Rady Nadzorczej
Zarząd Energetycznego Klubu Sportowego Skra Bełchatów
Tomasz Koprowski - ​​Prezes Zarządu
Nina Rechenek - Wiceprezes Zarządu ds. finansowych
Leon Wojnowski - Członek Zarządu
Komisja Rewizyjna Energetycznego Klubu Sportowego Skra Bełchatów
Marek Retkiewicz
Kazimierz Stefanek
Janusz Roswag

Powody rezygnacji Ryszarda Czarneckiego nie są nam znane, więc nie chcemy spekulować na ich temat. Faktem jest jednak fatalna postawa bełchatowskich siatkarzy, którzy ponieśli już 15 porażek w sezonie 2022/23 PlusLigi i mogą nie zakwalifikować się do fazy play-off, co byłoby sportową katastrofą i prawdpodobnie wymagałoby znacznie głębszych zmian w funkcjonowaniu klubu, a być może także w jego władzach.

Z cała pewnością dojdzie do wielu zmian w kadrze zespołu. Ogólnopolskie media, ale też dziennikarze z Włoch specjalizujący sie w siatkarskich transferach, informują, że Mateusz Bieniek zasili Aluron CMC Wartę Zawiercie, Aleksandar Atanasijević zdecydował się na powrót do Italii, a Karol Kłos wygrał Asseco Resovię Rzeszów. PGE Skrę miałby z kolei wzmocnić olsztyński zaciąg w osobach atakującego Karola Butryna, środkowego Mateusza Poręby i przyjmującego Bartłomieja Lipińskiego. Łączony z bełchatowianami jest też obecny środkowy Jastrzębskiego Węgla, Łukasz Wiśniewski.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy