Puchar CEV: PGE Skra przypieczętowała awans do 1/8 finału!

Autor: | Zdjęcie: PGE Skra Bełchatów (via Twitter)

Puchar CEV: PGE Skra przypieczętowała awans do 1/8 finału! - Zdjęcie główne

foto PGE Skra Bełchatów (via Twitter)

Sport W czwartek 9 grudnia siatkarze PGE Skry Bełchatów rywalizowali z Duklą Liberec w rewanżowym meczu 1/16 finału Pucharu CEV i po raz czwarty w sezonie 2021/2022 stanęli na wysokości zadania podczas rywalizacji na europejskich parkietach.

Siatkarze z Bełchatowa byli w komfortowej sytuacji przed czwartkowym starciem z czeską drużyną. Żółto-czarni zwyciężyli u siebie 3:0 w pierwszym meczu, więc do zapewnienia sobie awansu potrzebowali wygranej w dwóch setach rewanżowego meczu, a w razie porażki 1:3 lub 0:3 o awansie zdecydowałby tzw. złoty set, rozgrywane na zasadach tie-breaka.

Takiej potrzeby jednak nie było. Nie było też potrzeby angażowania wszystkich podstawowych zawodników. W wyjściowym składzie, po raz czwarty w Pucharze CEV, zobaczyliśmy dublerów, których tym razem wspierali dwaj gracze pierwszego składu, rozgrywający Grzegorz Łomacz i środkowych Karol Kłos.

Pomimo tego bełchatowianie nie mieli najmniejszych problemów ze zrealizowaniem celu. Potrzebowali na to zaledwie trzech kwadransów. Pierwszą partię PGE Skra wygrała 25:20. W drugiej było jeszcze łatwiej, bo żółto-czarni zwyciężyli różnicą ośmiu oczek (25:17). Liderem zespołu w tym okresie gry był znajdujący się w kapitalnej formie Karol Kłos, który skończył 7 z 8 ataków i dorzucił trzy punktowe bloki.

Pewni awansu do kolejnej rundy siatkarze z Bełchatowa spuścili z tonu w trzeciej odsłonie, co przypłacili porażką 23:25. To pierwszy straconych przez nich set w tegorocznej edycji Pucharu CEV. W czwartej odsłonie, która również była bardzo zacięta, o dwa punkty lepsi okazali sie już zawodnicy PGE Skry i było po meczu.

Najwięcej punktów dla dziewięciokrotnych mistrzów Polski zdobył Robert Taht (16 punktów), wspomniany wcześniej Kłos wywalczył 15 oczek, a Damian Schulz i Mikołaj Sawicki po 13.

Kolejny mecz o stawkę PGE Skra Bełchatów rozegra w poniedziałek 13 grudnia w Zawierciu, gdzie jej rywalem w 11. kolejce PlusLigi będzie miejscowa Aluron CM Warta.