PGE GKS po pierwszym sparingu

PGE GKS po pierwszym sparingu - Zdjęcie główne

Sport Na koniec drugiego tygodnia przygotowań do rundy wiosennej II ligi, bełchatowscy piłkarze zremisowali 1:1 w meczu towarzyskim z występującym na tym samym szczeblu rozgrywek MKS-em Kluczbork.

W wyjściowym składzie biało-zielono-czarnych na mecz z MKS-em znalazło się trzech graczy testowanych. Sztab szkoleniowy „Brunatnych” przyglądał się Kacprowi Górskiemu, Szczepanowi Kogutowi, Krystianowi Pedzie.

W pierwszej połowie wyraźnie lepszym zespołem byli bełchatowianie, którzy swoją optyczną przewagę udokumentowali bramką w czterdziestej minucie spotkania. Autorem bramki Patryk Rachwał, który popisał się efektownym uderzeniem sprzed pola karnego. W drugiej połowie także padła tylko jedna bramka. Tym razem dla gości, którzy wyrównali stan meczu, wykorzystując rzut karny.

Pojedynek z kluczborczanami zakończył drugi tydzień przygotowań do rundy wiosennej na drugoligowych boiskach. W tym czasie dowiedzieliśmy się także o pewnych roszadach w kadrze pierwszego zespołu. Z klubu odszedł środkowy obrońca Michał Bierzało, a wypożyczony z Arki Gdynia Paweł Wojowski otrzymał zgodę na dwutygodniowe testy w Gryfie Wejherowo.

Do startu zmagań o drugoligowe punkty pozostało jeszcze sześć tygodni. Pierwszym rywalem podopiecznych Mariusza Pawlaka na wiosnę będzie Stal Stalowa Wola. Mecz ten zostanie rozegrany 3 marca na stadionie przy Sportowej 3 w Bełchatowie.

PGE GKS Bełchatów – MKS Kluczbork 1:1 (1:0)
Bramki: Patryk Rachwał (40.) - Nitkiewicz (58., karny)

Wyjściowy skład: Paweł Lenarcik – Szczepan Kogut, Damian Michalski, Kacper Górski, Kamil Szubertowski – Patryk Rachwał, Marcin Ryszka – Krystian Peda, Łukasz Pietroń, Michał Ciarkowski – Piotr Giel