III Liga: GKS Bełchatów zatrzymany w Sulejówku

Opublikowano: Aktualizacja:
Autor: | Zdjęcie: Rafał Kurek

III Liga: GKS Bełchatów zatrzymany w Sulejówku - Zdjęcie główne

foto Rafał Kurek

Sport W sobotnim hicie 10. kolejki sezonu 2023/24 III Ligi (Grupa I) piłkarze GKS-u Bełchatów rywalizowali na wyjeździe z Victorią Sulejówek. Jaki przebieg miało spotkanie Biało-Zielono-Czarnych z mazowieckim rywalem?

Konfrontacja GKS-u Bełchatów z Victorią Sulejówek była potyczką drugiego i czwartego zespołu grupy pierwszej III Ligi. „Brunatni” zdobyli dotychczas 20 z 27 możliwych do wywalczenia punktów (6-2-1, 21:11), podczas gdy ich rywale o trzy oczka mniej (5-2-2, 14:8).

Podopieczni Bogdana Jóźwiaka przystępowali do tego meczu po rozgromieniu 5:1 zespołu ŁKS-u 1926 Łomża oraz po wygraniu pucharowej rywalizacji z Lechią II Tomaszów Mazowiecki (2:0). Czy bełchatowianom udało się pójść za ciosem i wygrać po raz kolejny?

Początek sobotniego pojedynku nie ułożył się po myśli przyjezdnych, którzy już w 11. minucie przegrywali 0:1. Na listę strzelców wpisał się Konrad Rudnicki, który wykorzystał doskonałe dośrodkowanie Marcina Kozłowskiego z okolic trzydziestego metra. W 30. minucie mogło być  już 2:0 dla Victorii, ale Julian Świątek w sytuacji sam na sam z Leonidem Otczenaszenką trafił w słupek. Więcej goli do przerwy już nie padło, ale mieliśmy dwa wydarzenia, które koniecznie trzeba jeszcze odnotować.

Drużyna gospodarza kończyła premierową odsłonę w dziesiątkę, po tym jak Rafał Dębski wyleciał z boiska za drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę. W 42. minucie GKS zmarnował swoją najlepszą szansę na wyrównanie. Rzut karny wykonywany przez Bartłomieja Bartosiaka został obroniony przez Borysa Kwiatkowskiego, który wyczuł intencje strzelca i popisał się fantastyczną interwencją.

Cel bełchatowian na drugą połowę był oczywisty – odwrócenie losów rywalizacji z przeciwnikiem grającym w osłabieniu. Pierwszy kwadrans pokazał jednak, że jest to proste tylko w teorii. Gospodarze cofnęli się głęboko i z ogromnym zaangażowaniem bronili dostępu do swojej bramki, a piłkarze z Bełchatowa bili głowę w ten mur. Co więcej, zawodnicy Sulejówka szukali swoich szans w kontrach i za sprawą Macieja Wilanowskiego byli bliscy podwyższenia na 2:0 w 65. minucie.

GKS szukał swoich szans z gry i po stałych fragmentach, ale nie był dziś w stanie znaleźć sposobu na dobrze zorganizowaną defensywę rywali i poniósł drugą porażkę w sezonie 2023/2024 III Ligi. Strata do prowadzącej Lechii Tomaszów Mazowiecki to obecnie pięć oczek.

Victoria Sulejówek – GKS Bełchatów 1:0 (1:0)
Bramki: Rudnicki (11')

Skład GKS-u: Otczenaszenko – Szymorek, Trzeboński, Holik, Ochocki – Bartosiak, Napołow, Skórecki, Nowak, Wroński - Zdybowicz

W 11. kolejce III Ligi 2023/2024 piłkarze GKS-u Bełchatów podejmą przy Sportowej 3 drużynę Warty Sieradz, która póki co walczy tylko o utrzymanie na szczeblu centralnym. Mecz ten zaplanowano na niedzielę 8 października. Początek o godzinie 15:00.