III Liga: GKS Bełchatów umocnił się na prowadzeniu!

Autor: | Zdjęcie: Rafał Kurek

III Liga: GKS Bełchatów umocnił się na prowadzeniu! - Zdjęcie główne

foto Rafał Kurek

Sport W meczu szesnastej kolejki grupy pierwszej 3. ligi piłkarze GKS-u Bełchatów rywalizowali przy Sportowej 3 z drużyną Olimpii Zambrów. Dla „Brunatnych” był to pierwszy mecz w roli lidera rozgrywek i zarazem ostatnie spotkanie przy Sportowej 3 w 2023 roku.

Ostatnie dni były dla podopiecznych Bogdana Jóźwiaka niezwykle udane. W poprzednią sobotę „Brunatni” pokonali 2:0 Lechię Tomaszów Mazowiecki i zajęli okupowany przez nią fotel lidera rozgrywek. Z kolei w środku tygodnia Biało-Zielono-Czarni wygrali po dogrywce z RKS-em Radomsko i awansowali na szczebel wojewódzki rozgrywek o krajowy puchar.

Na tym tle Olimpia Zambrów wyglądała blado. Po piętnastu kolejkach drużyna z województwa podlaskiego zajmowała dziesiątą pozycję, mając na swoim koncie 18 punktów, które zdobyła dzięki czterem zwycięstwom i aż sześciu remisom. Faworyt sobotniej potyczki był więc oczywisty. Jak z tej roli wywiązał się GKS?

Bełchatowianie rozpoczęli niedzielny mecz dość niemrawo, ale w piętnastej minucie objęli prowadzenie. Na listę strzelców wpisał się Skórecki, który po akcji Szymorka i Zdybowicza znalazł się w polu karnym, gdzie ograł kilku rywali i umieścił piłkę w siatce. Na 2:0 w 27. minucie podwyższył Szymorek, który wywalczył futbolówkę przed polem karnym rywali, a następnie otrzymał piłkę zwrotną od Napołowa i nie miał najmniejszych problemów z pokonaniem golkipera rywali. W 38. minucie bełchatowianie podwyższyli na 3:0, ale o wskazanie strzelca trudno, bo piłka wpadła do siatki po dośrodkowaniu z rzutu rożnego w pole bramkowe, gdzie zapanowało ogromne zamieszanie.

W drugiej odsłonie podopieczni Bogdana Jóźwiaka skupili się na pilnowaniu korzystnego wyniku, a goście dążyli do zdobycia chociażby kontaktowej bramki. Kolejnych goli kibice jednak nie zobaczyli. Tym samym GKS Bełchatów w swoim ostatnim tegorocznym meczu na GIEKSA Arenie pokonal Olimpię Zambrów w stosunku 3:0.

GKS Bełchatów vs Olimpia Zambrów 3:0 (3:0)
Bramki: Skórecki (15'), Szymorek (27'), ? (38')

Skład GKS-u: Otczenaszenko - Grzelak, Trzeboński, Holik, Sarnik - Szymorek, Bociek, Skórecki, Krasa, Napołow - Zdybowicz

Za sprawą dziesiątego zwycięstwa ligowego w sezonie, "Brunatni" zostali samodzielnym liderem grupy pierwszej III Ligi, wykorzystując porażkę Lechii Tomaszów Mazowiecki. Przed GKS-em Bełchatów jeszcze dwa mecze o trzecioligowe punkty w 2023 roku, oba wyjazdowe. Już w sobotę 18 listopada Biało-Zielono-Czarni zmierzą się z Legią II Warszawa, a tydzień później z Pelikanem Łowicz.