III Liga: GKS Bełchatów rozbił rywala z Łomży

Autor: | Zdjęcie: Rafał Kurek

III Liga: GKS Bełchatów rozbił rywala z Łomży - Zdjęcie główne

foto Rafał Kurek

Sport W swoim dziewiątym meczu sezonu 2023/2024 grupy pierwszej III Ligi piłkarze GKS-u Bełchatów podejmowali w sobotę drużynę ŁKS-u 1926 Łomża. Jaki przebieg miała ta konfrontacja?

Podopieczni Bogdana Jóźwiaka do rywalizacji z łomżanami przystępowali w roli faworyta. Według analityków firm bukmacherskich mieli około 60% szans na zgarnięcie kompletu oczek, podczas gdy rywal tylko około 20%. Trudno było się dziwić takim prognozom, bo „Brunatni” po ośmiu kolejkach zajmowali trzecią pozycję z dorobkiem 17 punktów. Ich przeciwnik miał na koncie siedem oczek mniej i zajmował miejsce w środku stawki.

Losy spotkania rozstrzygnęły się już do przerwy, na którą zespoły schodziły przy wyniku 3:1 dla bełchatowian. Wynik meczu w 24. minucie otworzył Skórecki, który wykorzystał dogranie z lewej strony. W 31. minucie znany z potężnego uderzenia Golański, przy odrobinie szczęścia, zaskoczył bramkarza rywali podwyższając na 2:0. Goście otrząsnęli się z letargu w końcówce pierwszej połowy i za sprawą Łukasza Kuźmy zdobyli kontaktowego gola. Odpowiedź Łukasza Wrońskiego była jednak błyskawiczna, dzięki czemu GKS odzyskał dwubramkową przewagę jeszcze przed zejściem do szatni.

Mecz był toczony w szybkim tempie, więc kolejne bramki wydawały się kwestią czasu i tak też było. Pomiędzy 58. a 63. minutą Biało-Zielono-Czarni podwoili swoje prowadzenie. Najpierw kapitalnym uderzeniem popisał się Szymorek, a dzieło zniszczenia dokończył Zdybowicz. Więcej goli kibice przy Sportowej 3 dzisiejszego popołudnia już nie zobaczyli, ale i tak mogli być zadowoleni z przebiegu meczu, a zwłaszcza z postawy swojej drużyny.

GKS Bełchatów – ŁKS 1926 Łomża 5:1 (3:1)
Bramki: Skórecki (24'), Golański (31'), Wroński (44'), Szymorek (58'), Zdybowicz (63') – Kuźma (42')

Skład GKS-u: Otczenaszenko – Szymorek, Trzeboński, Holik, Ochocki – Bartosiak, Golański, Skórecki. Nowak, Wroński – Zdybowicz

Pięć goli strzelonych przez pięciu różnych zawodników pozwoliło powrócić GKS-owi Bełchatów na zwycięską ścieżkę już tydzień po pierwszej porażce w sezonie 2023/2024. Po dziewięciu seriach gier drużyna z Bełchatowa ma na koncie 20 punktów i obecnie zajmuje drugie miejsce w tabeli.

W 10. kolejce III Ligi 2023/24 GKS Bełchatów zagra na wyjeździe z Victorią Sulejówek, czwartą ekipą w stawce. Mecz ten zaplanowano na sobotę 30 września. Jego początek o godzinie 17:00.