III Liga: "Brunatni" zdobyli Radom!

Autor: | Zdjęcie: GKS Bełchatów via @GKSBelchatow_ on Twitter

III Liga: "Brunatni" zdobyli Radom! - Zdjęcie główne

foto GKS Bełchatów via @GKSBelchatow_ on Twitter

Sport W piątkowy wieczór piłkarze GKS-u Bełchatów rozegrali swoje drugie spotkanie w sezonie 2023/2024 III Ligi (Grupa I). Czy podopieczni Bogdana Jóźwiaka po zwycięskiej inauguracji poszli za ciosem i pokonali również drużynę Broni Radom?

Analitycy firm bukmacherskich nieznacznego faworyta piątkowej potyczki upatrywali w „Brunatnych”, ale w Bełchatowie wszyscy zdają sobie sprawę, że przeskok pomiędzy czwartą a trzecią ligą jest naprawdę spory i o punkty będzie dużo trudniej niż w poprzednim sezonie, co pokazało już inauguracyjne spotkanie z Pelikanem Łowicz. Co prawda wygrane, ale tylko 1:0 i po naprawdę zaciętej walce.

Do pojedynku w Radomiu Biało-Zielono-Czarni przystąpili bez zmian w wyjściowym składzie. Od pierwszej minuty ponownie zobaczyliśmy następującą jedenastkę: Otczenaszenko – Szymorek, Trzeboński, Holik, Sarnik – Bartosiak, Golański, Napołow, Krasa, Wroński – Zdybowicz.

Pierwsza połowa przebiegała pod dyktando bełchatowian, ale długo nic nie chciało wpaść do sieci, nawet w sytuacji sam na sam. Kiedy już wydawało się, że zespoły zejdą na przerwę przy wyniku 0:0, w doliczonym czasie gry wynik spotkania otworzył Przemysław Zdybowicz, który najlepiej odnalazł się podczas zamieszania polu karnym, które powstało po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

W drugiej połowie na pierwsze trafienie musieliśmy poczekać zaledwie kilka chwil. Już w 50. minucie na listę strzelców wpisał się Białorusin Maksim Kwiencer, który huknął z woleja lewą nogą i tym samym doprowadził do remisu 1:1. Radość gospodarzy nie trwała jednak długo, bo dziesięć minut później Bartosiak wyprowadził ponownie GKS na prowadzenie. Gol na 2:1 padł z rzutu karnego podyktowanego za zagranie piłki ręką przez piłkarza z Radomia.

W 75. minucie piątkowego meczu drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył Partyka, więc ostatni kwadrans bełchatowianie grali w przewadze liczebnej. Takiej szansy na przywiezienie do domu trzech punktów piłkarze z naszego miasta nie mogli zmarnować i nie zmarnowali, zwyciężając 2:1. Warto odnotowac jeszcze fakt, że od 88. minuty rywale grali w dziewiątkę po drugiej żółtej katce dla Buczka.

Broń Radom – GKS Bełchatów 1:2 (0:1)
Bramki: Kwiencer (50') - Zdybowicz (45+'), Bartosiak (60' - karny)
Czerwone kartki: Partyka (75'), Buczek (88')

Dwa mecze - dwa zwycięstwa. Trudno o lepsza inaugurację sezonu. W trzeciej kolejce rozgrywek III Ligi (Grupa I) GKS Bełchatów podejmie przy Sportowej 3 zespół Concordii Elbląg. Mecz ten zaplanowano na sobotę 19 sierpnia, początek o godzinie 19:00.