Derby powiatu bełchatowskiego w BetCris IV Lidze za nami!

Derby powiatu bełchatowskiego w BetCris IV Lidze za nami! - Zdjęcie główne

Sport W środowe popołudnie piłkarze GKS-u Bełchatów rozegrali drugie spotkanie o ligowe punkty po reaktywacji sekcji seniorskiej. Po zwycięskiej inauguracji ze Skalnikiem Sulejów (4:1) w BetCris IV Ligi Łódzkiej, przyszedł czas na derby powiatu bełchatowskiego z Omegą Kleszczów. Również w tym starciu „Brunatni” okazali się lepsi od przeciwnika, wygrywając na jego terenie w stosunku 4:0.

Trener Bogdan Jóźwiak przed środową potyczką zastosował się do starej piłkarskiej maksymy, że zwycięskiego składu się nie zmienia i posłał do boju identyczna jedenastkę jak podczas sobotniego starcia przy Sportowej 3: Otczenaszenko – Szymorek, J.Trzeboński, Holik, Ochocki – Mizera, Golański, Bociek, Wroński – Zdybowicz, Bartosiak

Środowe starcie rozstrzygnęło się już w pierwszej połowie, kiedy to do siatki rywala dwukrotnie trafił Artur Golański. Pierwsza bramka padła już w 14. minucie, a na druga trzeba było czekać tylko dwanaście minut. Dobre nastroje „Brunatnych” zmącił nieco uraz Bartłomieja Bartosiaka, który już w 22. minucie został zastąpiony przez 28-letniego Bartosza Bujalskiego.

W drugiej połowie biało-zielono-czarni zdołali dołożyć jeszcze dwie kolejne bramki. W 80. minucie na listę strzelców wpisał się Bartłomiej Trzeboński, któremu asystował Łukasz Wroński. Wynik spotkania już w doliczonym czasie gry ustalił Damian Warnecki.

W najbliższy weekend GKS Bełchatów miał podejmować na własnym terenie KS Kutno, ale kibice biało-zielono-czarnych będą musieli poczekać dłużej na następne domowe starcie. Z jakiego powodu?

„Informujemy, że mecz 3. kolejki Betcris IV ligi z KS Kutno, który pierwotnie miał się odbyć w najbliższą niedzielę w Bełchatowie, rozegrany zostanie dzień wcześniej, czyli o godzinie 17:00 w sobotę 13 sierpnia na Stadionie Miejskim i. Henryka Reymana mieszczącym się przy ul. Kościuszki 26. Zmiana miejsca oraz terminu nastąpiła na wyraźną prośbę kutnowskiego klubu.” - poinformowano w oficjalnym komunikacie bełchatowskiego klubu.

W związku z tą decyzją, wszystkim posiadaczom abonamentów na rundę jesienną – w ramach rekompensaty – proponuje się darmowy bilet (np. dla kogoś bliskiego) na najbliższy domowy mecz GKS-u Bełchatów, który można odebrać po okazaniu karnetu. Dojdzie do niego w środę 24 sierpnia. Rywalem rezerwy Widzewa Łódź.

Omega Kleszczów vs GKS Bełchatów 0:4 (0:2)
Bramki: Golański (14., 26.), B.Trzeboński (80.), Warnecki (90.)