BetCris IV Liga: Wicelider z Bełchatowa dokłada do pieca!

Autor: | Zdjęcie: Rafał Kurek

BetCris IV Liga: Wicelider z Bełchatowa dokłada do pieca! - Zdjęcie główne

foto Rafał Kurek

Sport W niedzielnym spotkaniu 12. kolejki sezonu 2022/23 BetCris IV Ligi łódzkiej piłkarze GKS-u Bełchatów podejmowali zajmującą miejsce w drugiej połowie tabeli Jutrzenkę Drzewce. Kibice zgromadzeni na trybunach obiektu przy Sportowej 3 oraz widzowie śledzący transmisję internetową byli świadkami aż siedmiu bramek! Wszystkie zdobyli piłkarze z naszego miasta, a bohaterem meczu został Artur Golański.

„Brunatni” do rywalizacji z Jutrzenką Drzewce przystępowali jako drugi zespół BetCris IV Ligi łódzkiej i jeszcze przed pierwszym gwizdkiem sędziego było jasne, że bez względu na końcowy wynik tę pozycję zachowają. Swój mecz wygrał bowiem przewodzący stawce Widzew II Łódź, który już w piątek pokonał 2:0 RKS Radomsko. Podobnie zresztą jak trzecia w stawce Polonia Piotrków Trybunalski (4:1 vs Pogoń Zduńska Wola), która zbliżyła się do bełchatowian na sześć oczek.

Jednak tylko na chwilę, bo piłkarze GKS-u Bełchatów, którym analitycy sponsora tytularnego rozgrywek dawali ponad 90% szans na zwycięstwo w niedzielę, po raz kolejny wywiązali się ze swojej roli, nie pozostawiając złudzeń niżej notowanemu przeciwnikowi. Przy okazji śrubując swój kapitalny bilans bramkowy (46-7 po 11. kolejce – przyp.).

Goście od pierwszej minuty skupili się przede wszystkim na obronie własnej bramki, a na połowie bełchatowian pojawiali się praktycznie tylko przy okazji nielicznych kontrataków. Biało-Zielono-Czarni długo nie potrafili znaleźć sposobu na dobrze zorganizowaną defensywę przyjezdnych. Dokładnie aż do 32. minuty, kiedy jeden z obrońców Jutrzenki stracił piłkę w polu karnym, co wykorzystał Łukasz Wroński, który zagrał wzdłuż bramki, gdzie piłkę wślizgiem do siatki wpakował Damian Warnecki. Tuż przed przerwą na 2:0 podwyższył Wroński, który huknął sprzed pola karnego prawą noga i umieścił futbolówkę w samym okienku bramki rywali.

Na pierwszego gola po przerwie nie musieliśmy długo czekać. W 50. minucie rajd lewą stroną boiska przeprowadził Warnecki, który wpadł w pole karne i zaskoczył golkipera przyjezdnych uderzeniem przy bliższym słupku. W 53. Artur Golański popisał się centrostrzałem z rzutu wolnego, który został podyktowany na prawo od pola karnego. W 70. minucie Golański popisał się jeszcze jednym fantastycznym uderzeniem z wolnego, tym razem sprzed szesnastki, a w 82. skompletował hattricka uderzeniem z pola karnego!!! Wynik spotkania na 7:0 dla GKS-u Bełchatów ustalił Bartłomiej Bartosiak w ostatniej akcji niedzielnego starcia.

Następnym wyzwaniem, przed którym staną piłkarze GKS-u Bełchatów, będzie wyjazdowy pojedynek ze Zrywem Wygoda, najsłabszym zespołem w całej stawce, który wywalczył dotychczas tylko cztery oczka! Spotkanie w ramach 13. kolejki sezonu 2022/23 BetCris IV ligi łódzkiej zaplanowano na godzinę 16:00 w sobotę 8 października. Tydzień później „Brunatni” podejmą na stadionie przy Sportowej 3 drużynę Ceramiki Opoczno

GKS Bełchatów – Jutrzenka Drzewce 7:0 (2:0)
Bramki: Warnecki (32., 50.), Wroński (45.), Golański (53., 70., 82.), Bartosiak (90.)