BetCris IV Liga: GKS Bełchatów udanie zakończył 2022 rok

Autor: | Zdjęcie: Damian Agatowski (via @GKSBelchatow_ on Twitter)

BetCris IV Liga: GKS Bełchatów udanie zakończył 2022 rok - Zdjęcie główne

foto Damian Agatowski (via @GKSBelchatow_ on Twitter)

Sport W ostatnim tegorocznym meczu rozgrywek BetCris Łódzkiej IV Ligi piłkarze GKS-u Bełchatów rywalizowali na wyjeździe ze Zrywem Wygoda i zgodnie z przewidywaniami wywalczyli komplet oczek po raz szesnasty w sezonie 2022/23. Tym samym „Brunatni” zakończyli rundę jesienną na pozycji wicelidera z dorobkiem 49 punktów na koncie.

Jeszcze przed rozpoczęciem ostatniego w 2022 roku meczu, Biało-Zielono-Czarni mieli jasność, że nie zdołają wyprzedzić przewodzącego stawce Widzewa II Łódź. Wszystko przez stratę łącznie aż pięciu punktów w domowych konfrontacjach z zespołami AKS SMS Łódź (0:0) i RKS Radomsko (0:2). Niepowodzenia te osłodzić miało zwycięstwo w meczu z przedostatnim w tabeli Zrywem Wygoda, puentującym tegoroczne występy bełchatowskich piłkarzy. Czy ten plan udało się zrealizować?

W pierwszej połowie przewagi optycznej nie udało przełożyć się na konkrety, czyli bramki. Worek z golami rozwiązał się dopiero w drugiej odsłonie sobotniej potyczki. Na listę strzelców jako pierwszy wpisał się w 54. minucie Mariusz Holik, który skierował głową piłkę do siatki rywali. Na 2:0 podwyższył w 86. minucie Przemysław Zdybowicz, który tym samym postawił kropkę nad „i”, przypieczętowując pewne zwycięstwo „Brunatnych” nad ligowy autsajderem.

Wygrana 2:0 ze Zrywem Wygoda, która przyszła trudniej niż można było się spodziewać, to szesnasty triumf podopiecznych Bogdana Jóźwiaka w sezonie 2022/23 BetCris Łódzkiej IV Ligi. Bełchatowianie przerwę zimową w rozgrywkach spędzą na pozycji wicelidera, prawdopodobnie ze stratą czterech oczek do Widzewa II Łódź, który raczej nie powinien mieć problemów z pokonaniem Zjednoczonych Stryków w rozpoczynającym się o godzinie 15:00 meczu 19. kolejki.

Zryw Wygoda – GKS Bełchatów 0:2 (0:0)
Bramki: Holik (54.), Zdybowicz (86.)

Skład GKS-u Bełchatów: Otczenaszenko, Szymorek, J.Trzeboński, Holik, Grzelak – Golański, Nowak – Bartosiak, Wroński, Sarnik - Zdybowicz.