BetCris IV Liga: GKS Bełchatów nowym liderem!

Autor: | Zdjęcie: Damian Agatowski via @GKSBelchatow_ on Twitter

BetCris IV Liga: GKS Bełchatów nowym liderem! - Zdjęcie główne

foto Damian Agatowski via @GKSBelchatow_ on Twitter

Sport Wyjazdowy pojedynek GKS-u Bełchatów z drużyną AKS SMS Łódź zapowiadany był jako najciekawsze spotkanie 35. kolejki Łódzkiej BetCris IV Ligi. Czy piłkarzom obu zespołów faktycznie udało się stworzyć emocjonujące widowisko?

Podopieczni Bogdana Jóźwiaka na cztery kolejki przed końcem zmagań mieli dwa oczka straty do pierwszego w stawce Widzewa II Łódź i nie mogli sobie pozwolić na żadną wpadkę w sobotniej rywalizacji. Do takiej doszło niestety jesienią, kiedy bełchatowianie tylko bezbramkowo zremisowali u siebie z „Czarnymi Panterami”. Przed rewanżem oba zespoły w tabeli dzieliło aż 25 punktów, więc faworyt był oczywisty.

Pierwsze 45 minut nie przyniosło żadnego gola. Zespoły co prawda stworzył sobie jakieś okazje, ale najczęściej gra toczyła się jednak z dala od obu bramek, w środkowej strefie boiska, gdzie nikt nogi nie odstawiał. Sytuacja zmieniła się tuż po przerwie, bo już w 47. minucie na listę strzelców wpisał Artur Golański.

Gospodarze dążyli do odrobienia straty, ale górę wzięło doświadczenie bełchatowian. W 83. minucie kropkę nad „i” postawił Damian Warnecki, ustalając wynik sobotniego meczu na 2:0 dla GKS-u. To już trzydzieste zwycięstwo bełchatowskiej drużyny w sezonie 2022/23. Kto wie, czy nie najcenniejsze w całych rozgrywkach.

AKS SMS Łódź – GKS Bełchatów 0:2 (0:0)
Bramki: Golański (47.), Warnecki (83.)

Godzinę wcześniej, po golu w ostatniej minucie spotkania, KS Kutno pokonał Widzew II Łódź 2:1, dzięki czemu na trzy kolejki przed końcem zmagań to GKS Bełchatów znajduje się na czele tabeli Łódzkiej BetCris IV Ligi!!! Biało-Zielono-Czarni maja obecnie dokładnie o jedno oczko więcej od drużyny ze stolicy województwa.

Na przestrzeni dwóch najbliższych tygodni piłkarze GKS-u Bełchatów rozegrają trzy ostatnie spotkania w sezonie 2022/23. Rywale „Brunatnych” na finiszu rozgrywek to: Sokół Aleksandrów Łódź (środa 14 czerwca, dom), RKS Radomsko (sobota 17 czerwca, wyjazd) i Zryw Wygoda (sobota 24 czerwca, dom).