BetCris IV Liga: GKS Bełchatów dogonił lidera

Opublikowano: Aktualizacja:
Autor: | Zdjęcie: Damian Agatowski via @GKSBelchatow_ on Twitter

BetCris IV Liga: GKS Bełchatów dogonił lidera - Zdjęcie główne

foto Damian Agatowski via @GKSBelchatow_ on Twitter

Sport W pierwszym niedzielnym spotkaniu 31. kolejki Łódzkiej BetCris IV Ligi piłkarze GKS-u Bełchatów rywalizowali na wyjeździe z Jutrzenką Drzewce i byli zdecydowanym faworytem do zwycięstwa, co potwierdzili na boisku, odnosząc przekonujące zwycięstwo. Bardzo ważne w kontekście walki o awans.

Przed rewanżowym spotkaniem z Jutrzenką Drzewce bełchatowianie wywalczyli aż 52 oczka więcej od niedzielnego rywala, który przed trzydziestą pierwszą serią gier zajmował czternastą pozycję w stawce. „Brunatni” swoją wyższość nad tym przeciwnikiem udowodnili również w pierwszym bezpośrednim starciu, które wygrali jesienią przy Sportowej 3 w stosunku aż 7:0.

Podopieczni Bogdana Jóźwiaka przystępowali do pojedynku z Jutrzenką jako wicelider czwartoligowych rozgrywek. Cel był oczywisty – zwycięstwo i zrównanie się punktami z prowadzącym w tabeli Widzewem II Łódź, który w sobotę niespodziewanie zremisował z RKS-em Radomsko (1:1).

Potknięcie rywala w walce o awans do III ligi podziałał motywująco na bełchatowian, którzy wzięli się ostro do roboty już w pierwszych minutach spotkania. W 9. minucie pojedynku wynik otworzył Wroński po podaniu Napolova. Na 2:0 po podaniu Wrońskiego podwyższył Zdybowicz. Ten sam zawodnik trafił również na 3:0 po asyście Golańskiego. Chwilę później za faul z czerwoną kartką wyleciał z boiska bramkarz GKS-u i można było mieć lekkie obawy, co do końcowego wyniku.

Zostały one jednak błyskawicznie rozwiane, bo jeszcze przed przerwą „Brunatni” dorzucili dwa kolejne gole. Najpierw na 4:0 trafił Golański, a już w doliczonym czasie gry dubletu Zdybowiczowi pozazdrościł Wroński, który ustalił wynik pierwszej połowy na 5:0 dla piłkarzy z Bełchatowa.

W drugiej odsłonie festiwal strzelecki na stadionie gminnym w Lipcach Reymontowskich trwał w najlepsze. Włączył się do niego również zespół gospodarza, który w 49. minucie zdobył honorowego gola. W 55. minucie hattricka skompletował „Zdybo”, na co natychmiast drugą bramką odpowiedziała Jutrzenka.

Osiem goli? Mało! W 67. minucie uderzeniem z dystansu na listę strzelców wpisał się Napolov, a pięć minut później jeszcze piękniejszym strzałem popisał się Golański, który tym samym również ustrzelił dublet. Pękła dycha, a do końca spotkania pozostawało jeszcze blisko dwadzieścia minut, ale licznik bramek zatrzymał się na dobre.

Jutrzenka Drzewce vs GKS Bełchatów 2:8 (0:5)
Bramki: ? (49.), ? (58.) - Zdybowicz (23., 26., 55.), Wroński (9., 45.), Golański (39., 72.), Napolov (64.)

Dwudzieste siódme zwycięstwo w sezonie 2022/23 Łódzkiej BetCris IV Ligi pozwoliło bełchatowianom zrównać się punktami z Widzewem II Łódź. W 32. kolejce GKS podejmie u siebie MGUKS Pogoń Zduńska Wola. Spotkanie to zaplanowano na godzinę 17:00 w sobotę 20 maja. Tydzień później „Brunatni” zmierzą się z Ceramiką w Opocznie (15:00).