Reklama

Woda – dlaczego warto ją pić?

Opublikowano:
Autor:

Woda – dlaczego warto ją pić? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rozmaitości Bez wody nie ma życia – to fakt, który nie podlega dyskusji. Woda potrzebna jest zarówno ludziom, jak i zwierzętom czy roślinom. Ludzki organizm w 60-70% składa się właśnie z tej substancji. W mózgu jest ponad 80% wody, we krwi nawet 86%, a w sokach żołądkowych aż 97%. Woda dobroczynnie wpływa na ciało człowieka, dlatego zaleca się wypijanie 2-3 litrów dziennie.

Zalety picia wody

Jedną z oznak niedoboru wody w organizmie jest zgaga. To jeden z najbardziej uciążliwych objawów pragnienia, który nie minie, dopóki poziom płynów nie zostanie uzupełniony. Picie przynajmniej 2 litrów wody dziennie pozwala uniknąć zgagi, dlatego warto włączyć ją do swojej diety. Woda działa pozytywnie na układ krwionośny, zapobiegając chorobie niedokrwiennej serca. Chroni też przed nadciśnieniem krwi – odpowiednia ilość wody normalizuje ciśnienie i zapewnia prawidłowe odżywienie komórek ludzkiego ciała.

Woda pomaga również przy astmie. Przy niedoborze wody ścianki pęcherzyków płucnych nie są odpowiednio wilgotne, co może nasilać ataki astmy. Woda chroni przed starczą cukrzycą, obniża poziom cholesterolu i zapobiega migrenie. Warto napić się wody, gdy boli głowa lub pojawiają się dolegliwości żołądkowo-jelitowe – problemy te można skutecznie zniwelować, dostarczając organizmowi odpowiednie ilości płynów.

Jaką wodę pić?

W sklepach dostępne są różne rodzaje wód – źródlane, mineralne czy stołowe. Osobom, które preferują delikatny smak wody, najlepiej smakują wody źródlane. Taka woda powinna być dostępna nie tylko w domu, ale również w każdym biurze czy szkole, zwłaszcza w czasie upałów. W miejscach, w których przebywa więcej osób, najlepiej sprawdzają się praktyczne dystrybutory, które można zamówić na stronie http://wodaaquavita.pl/oferta/woda-do-biura/.

Wody mineralne zawierają duże ilości ważnych dla zdrowia składników. Jednak nie należy pić takich wód bez umiaru, ponieważ minerały mogą kumulować się w organizmie. Przed zakupem wody mineralnej lub źródlanej warto sprawdzić, skąd jest ona czerpana. Najlepiej, jeśli pochodzi ze studni głębinowych położonych w obszarach chronionych, np. Natura 2000.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE