Reklama

Podstawowe zalety nagrzewnic wodnych

Opublikowano:
Autor:

Podstawowe zalety nagrzewnic wodnych - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rozmaitości Istnieje wiele typów urządzeń używanych do ogrzewania warsztatów, hal produkcyjnych i magazynów. Na tle niektórych z nich nagrzewnice wodne mogą na pierwszy rzut oka nie prezentować się okazale, natomiast jest wiele powodów, dla których tego typu urządzenia zyskują sobie coraz szersze grono zwolenników.

Prostota montażu, prostota konserwacji

Aby nagrzewnica wodna mogła spełnić swoje zadanie, potrzebny jest dostęp do sieci energetycznej oraz układu centralnego ogrzewania. Nie muszą to być zresztą najnowocześniejsze i najlepiej zaprojektowane instalacje – nawet w starszych halach czy warsztatach zwykle nie trzeba przed montażem nagrzewnicy przeprowadzać kosztownych adaptacji.

Jeśli zaś chodzi o konserwację, to sprowadza się ona do przedmuchania radiatora i usunięcia kurzu z łopat wentylatora. Nie zajmuje to wiele czasu i nie wymaga żadnego specjalnego sprzętu. Taka prostota oznacza mniejszy koszt eksploatacji i brak konieczności wprowadzania długich przerw technicznych.

Możliwość adaptacji

Jak podają eksperci firmy reventongroup.eu, nagrzewnice wodne są bardzo elastycznymi urządzeniami:

 • pod pewnymi warunkami mogą współpracować z wysoko wydajnymi, nowoczesnymi pompami ciepła;

 • mogą pracować nie na wodzie, tylko na płynach niezamarzających (mieszanina wody i glikolu), a jedynym kosztem tego rozwiązania jest nieco mniejsza, ale nadal zwykle wystarczająca moc grzewcza;

 • dzięki prostym systemom montażu nagrzewnice wodne można stosować również w tych obiektach, w których ilość dostępnej przestrzeni jest bardzo ograniczona;

 • nagrzewnice mogą stanowić albo podstawowy system grzewczy, albo stanowić uzupełnienie innych układów – wystarczy tylko kupić odpowiedniego typu urządzenia;

 • nagrzewnice – wbrew swojej nazwie – po zamontowaniu tacki odbiorczej i napełnieniu instalacji odpowiednią mieszanką, mogą służyć do chłodzenia powietrza.

 • Konfigurowalność w cenie

  Cała popularność nagrzewnic wodnych skończyłaby się w jednej chwili, gdyby nie fakt, że urządzenia te są produkowane w bardzo różnych wariantach. Dzięki temu, że można wybrać nagrzewnice montowane inaczej, działające na innych płynach, mające różną moc grzewczą, wielkość, głośność, udaje się je dobrać i do typu obiektu, i nawet do regionu geograficznego. Klucz wyboru jest dość skomplikowany, ale za to bardzo skuteczny.

  Urządzenia do zadań specjalnych

  Jedną z największych zalet nagrzewnic wodnych jest fakt, że można je stosować również we wnętrzach, w których z przyczyn technicznych zawodzą praktycznie wszystkie inne systemy dystrybucji ciepła. Niemal bez ograniczeń można używać ich w przemyśle spożywczym, są też urządzeniami podstawowymi na przykład w zakładach drobiarskich i na fermach. W tym przypadku oczywiście na etapie wyboru mogą pojawić się pewne ograniczenia, jednak nadal faktem pozostaje, że nagrzewnice mogą pracować w bardzo trudnych warunkach i świetnie się spisywać.

  Udostępnij na:
  Facebook
  wróć na stronę główną

  Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

  e-mail
  hasło

  Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE