reklama

Pierwsza pożyczka – instrukcja krok po kroku

Opublikowano:
Autor:

Pierwsza pożyczka – instrukcja krok po kroku - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

RozmaitościPrzed Tobą pierwsza pożyczka w parabanku? Przygotowaliśmy krótką instrukcję, jak wygląda krok po kroku proces zaciągania pożyczki w parabanku. Wyjaśniamy, jakie dane lub dokumenty będą potrzebne, aby otrzymać pieniądze nawet w 15 minut. Przeczytaj również, w jaki sposób znaleźć najlepszą ofertę, nie poświęcając na to dużo czasu.

Dlaczego szybka pożyczka?

Największą zaletą szybkich pożyczek jest to, że no cóż …. są szybkie. Czas, jaki musisz poświęcić na formalności sprowadza się do założenia konta u wybranego pożyczkodawcy i wypełnienie formularza. Pieniądze dostaniesz nawet w 15 minut. Biorąc pod uwagę fakt, że koszty kredytów bankowych i szybkich pożyczek online są coraz bardziej zbliżone, wiele osób skłania się ku szybkim pożyczkom najczęściej w sytuacjach, kiedy potrzebują gotówki dosłownie na już. Przede wszystkim, parabanki znacznie łagodniej weryfikują swoich klientów i pozytywnie rozpatrują wnioski od pożyczek nawet od osób, które nie mają umowy o pracę lub posiadają zobowiązania w innych bankach lub parabankach.

Krok 1 – Rejestracja

Kluczową przewagą szybkich pożyczek jest możliwość załatwienia wszystkich formalności z poziomu Twojego domowego biura lub kanapy w salonie. Po wybraniu oferty, wchodzisz na stronę pożyczkodawcy i zakładach konto, podając login i hasło. Procedura jest tak samo prosta, jak przy zakładaniu konta w mediach społecznościowych. Mając konto w parabanku, jeśli w przyszłości będziesz brać dodatkową pożyczkę, możesz dodatkowo skrócić formalności, po prostu wybierając interesującą ofertę. Jeśli pierwszy raz zaciągasz pożyczkę, powinna zainteresować Cię darmowa pożyczka, która wychodzi dużo taniej niż zwykłe zobowiązanie. Przede wszystkim, nie musisz płacić prowizji pożyczkodawcy ani dodatkowych odsetek.

Krok 2 – Wypełnij wniosek

W kolejnym kroku musisz uzupełnić wniosek na stronie pożyczkodawcy, wybierając produkt, który Cię interesuje oraz podając więcej informacji. Przy wypełnianiu formularzu, system poprosi Cię o podanie imienia i nazwiska, adresu zamieszkania i numeru PESEL. W zależności od instytucji parabankowej, system może poprosić o podanie dodatkowych informacji, takich jak obywatelstwo, numer kontaktowy oraz forma zatrudnienia. Zazwyczaj jednak firmy pożyczkowe starają się konstruować formularze tak, aby były jak najkrótsze.

Krok 3 – Weryfikacja

W ostatnim kroku, pożyczkodawca przystępuje do weryfikacji Twojego wniosku. Coraz częściej stosuje się weryfikację za pomocą przelewu na nieznaczną kwotę, np. 1 zł albo 5 zł. W praktyce wygląda to tak, że po założeniu konta i wypełnieniu wniosku, system prosi Cię o wykonanie przelewu weryfikacyjnego. W ten sposób pożyczkodawca sprawdza, czy dane, które zostały podane we wniosku pokrywają się z tymi, które są umieszczone w danych przelewu. Dlatego pamiętaj koniecznie, aby dane w systemie bankowym pokrywały się z tymi, które otrzymał parabank. Ma to szczególne znaczenie np. w przypadku świeżo upieczonych mężatek, które nie zdążyły w banku jeszcze zmienić nazwiska.

Jak szukać pożyczek?

Najszybszym sposobem na znalezienie korzystniej pożyczki jest użycie porównywarek szybkich pożyczek online, które w jednym miejscu zbierają wszystkie oferty, podają najważniejsze informacje i porównują je, aby łatwiej było ocenić, która firma oferuje najkorzystniejsze warunki. Co więcej, w niektórych porównywarkach cenowych można znaleźć oceny gwiazdkowe oraz opinie klientów, co dodatkowo ułatwia podjęcie słusznej decyzji.

Podsumowanie

Zaciąganie pierwszej pożyczki jest bardzo proste. W zasadzie wystarczy wypełnić formularz i zrobić przelew weryfikacyjny, a pieniądze możesz otrzymać już w 15 minut. Przede wszystkim, umowę możesz zawrzeć ze swojej kanapy, dzięki czemu oszczędzasz czas na dojazdy. W przeciwieństwie do kredytów, weryfikacja jest łagodniejsza, co sprawia, że szybką pożyczkę mogą wziąć zarówno studenci, emeryci, jak i osoby, które pracują na innych umowach niż umowa o pracę.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE