Reklama

Na czym polega prywatna opieka medyczna?

Opublikowano:
Autor:

Na czym polega prywatna opieka medyczna? - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Rozmaitości Publiczna opieka medyczna pozostawia wiele do życzenia. Nie ma się co oszukiwać pod tym względem, ale wszyscy doskonale widzimy co się dzieje. Dlatego też wiele osób decyduje się na to, aby skorzystać z prywatnej opieki medycznej. Tak, od jakiegoś czasu widać, że coraz większa liczba osób decyduje się na tego typu usługi. Na czym polega prywatna opieka medyczna?

Dobrowolna opieka medyczna

Aby zrozumieć sens prywatnej opieki medycznej, należy zdać sobie sprawę z kilku faktów. Każda osoba pracują na etacie w naszym państwie z automatu ma pobierane składki na NFZ. Chodzi tu o umowy zlecenie oraz umowy o pracę. Dzięki temu mamy prawo korzystać ze wszystkich usług, jakie oferowane są w ramach publicznej opieki medycznej. Prywatna opieka medyczna jest w całości dobrowolna. Jeżeli ktoś chce się na nią zdecydować, to musi zdać sobie sprawę z tego, że samodzielnie będzie musiał opłacić za nią składki. Taka prywatna opieka medyczna często oferowana jest w promocyjnej cenie pracownikom poszczególnych przedsiębiorstw. Chociaż, ze spokojem, na jej wykupienie mogą zdecydować się klienci indywidualni.

Szybki dostęp do lekarza

Po prywatne abonamenty medyczne można zgłaszać się do placówek medycznych, znajdujących się na terenie całego kraju. Niektóre z nich oferują swoje usługi na terenie całego kraju, a niektóre skłaniają się tylko do oferowania swoich usług medycznych na terenie jednego miasta i w bliskiej okolicy. Każda osoba powinna zdecydować się na najkorzystniejszą ofertę dla siebie. Prywatne pakiety medyczne maja to do siebie, że oferują szybki i sprawny kontakt do lekarza pierwszej pomocy. Najczęściej wystarczy zadzwonić rano, aby już po godzinie (czy też później, jeżeli pacjent wyraża taką potrzebę) znaleźć się w gabinecie lekarza. Zarówno, jeżeli chodzi o internistę, jak również pediatrę. W przypadku specjalistów, trzeba poczekać nieco dłużej, ale najczęściej wszystkie wizyty można zamknąć na przestrzeni miesiąca, a a wielu przypadkach jest to znacznie szybszy czas. Warto sprawdzić, do jakich specjalistów można mieć nieograniczony dostęp. Wszystko zależy od pakietu medycznego, na jaki się zdecydujemy.

Dodatkowe badania

Prywatna opieka medyczna to nie tylko możliwość konsultacji z lekarzem, ale także możliwość wykonania odpowiednich badań. Nie jest to cały wachlarz badań, jakie są dostępne. Za część czasem trzeba dopłacić dodatkowe pieniądze. W szczególności, jeżeli chodzi o te najrzadziej wykonywane. Podstawowe badania diagnostyczne, jak chociażby badanie krwi, tarczycy, czy też inne oferowane są w ramach prywatnej opieki medycznej. I tutaj warto powtórzyć jeszcze raz jedną, ważną uwagę - należy sprawdzać ofertę na jaką się zdecydowaliśmy. Może się bowiem okazać, że w niektórych pakietach medycznych oferta badań jest ograniczona lub jest limitowana, o czym wielu pacjentów nie wie. Zawsze przed podpisaniem umowy o wszystko trzeba zapytać, przeczytać umowę, aby być pewnym tego, na co się decydujemy, jako świadomi swoich praw klienci, również jak chodzi o opiekę medyczną.

Więcej informacji znajdziecie na: mediccentre.pl

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE