Reklama

Jazda na rolkach? Zadbaj o bezpieczeństwo

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Jazda na rolkach? Zadbaj o bezpieczeństwo - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rozmaitości O tym, że aktywność fizyczna jest niezbędna do utrzymania ciała w zdrowiu i dobrej kondycji fizycznej nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Jednak trzeba mieć na uwadze, że każdy sport niesie ze sobą większe lub mniejsze ryzyko urazów. Nie jest to powód, by z niego zrezygnować. Wystarczy się po prostu dobrze przygotować. Jak to zrobić? Odpowiedź znajdziesz w tym artykule.

Zdobądź niezbędną wiedzę

Przede wszystkim, zanim zaczniesz uprawiać sport, musisz wybrać taki, który będzie Cię cieszyć. Nie ma sensu zmuszać się do dyscyplin, do których nie ma się ani predyspozycji, ani nie sprawiają nam żadnej przyjemności. Gdy już wiesz, jaką dyscyplinę chcesz uprawiać, pora przejść do kolejnego etapu, a więc do zdobywania merytorycznej wiedzy na ten temat. Może się wydawać, że żeby uprawiać sport trzeba mieć tylko siłę. Nic bardziej mylnego. Zawsze musimy zaczynać od zdobycia niezbędnej wiedzy. Zwłaszcza w przypadku sportów ekstremalnych, jednak zasada ta sprawdza się w przypadku każdej innej aktywności fizycznej. Zanim zaczniemy uprawiać daną dyscyplinę, należy nie tylko zaznajomić się z wiedzą teoretyczną na dany temat, ale także poznać teren. Nie skaczemy do wody, gdy nie znamy dna, nie jeździmy na łyżwach, gdy nie mamy pewności co do grubości lodu, tak samo w przypadku jazdy na rolkach, musimy pierw sprawdzić nawierzchnię, na której mamy zamiar jeździć.

Skompletuj dobre wyposażenie

Żeby jazda na rolkach była bezpieczna, niezbędny jest oczywiście bezpieczny sprzęt. Ważny jest rodzaj kółek. Im będą bardziej miękkie, tym będą się wykazywać większą przyczepnością i amortyzacją. Im będą twardsze, tym wolniej będą się ścierać, ale niestety ich przyczepność i amortyzacja będą słabsze. Lepsza amortyzacja i przyczepność, tym bezpieczniejsza jazda na każdym podłożu.

Nie tylko rolki są ważne, ale także dodatkowe wyposażenie w postaci ochraniaczy na łokcie i kolana, które zapobiegną otarciom i ranom, ale także kask ochronny na głowę. Kask to element wyposażenia, który przydaje się w przypadku uprawiania wielu sportów, nie tylko w przypadku jazdy na rolkach, hulajnodze czy rowerze. Pamiętaj, by był on w odpowiednim rozmiarze i stabilnie trzymał się na głowie. Dobrym wyborem będzie kask Oxelo, który jest dostępny w wielu wersjach kolorystycznych i rozmiarach.

Nie rezygnuj ze sportu

Sport, choć rzeczywiście może się czasem wiązać z uszkodzeniami skóry i złamaniami, tak naprawdę prowadzi nas do zdrowia. Pomaga nam zachować kondycję, stworzyć zgrabną sylwetkę i ma dobry wpływ na krążenie krwi. Wystarczy się dobrze do niego przygotować, by czerpać przyjemność z wytwarzających się endorfin. Nie zrażaj się, jeśli coś Ci nie wychodzi. Każda dyscyplina wymaga ćwiczeń. Tak jak nikt nie wsiada na rower i od razu nie umie na nim jeździć, tak samo jest z jazdą na rolkach i każdym innym sportem. Niekiedy trzeba wiele godzin, dni, a nawet miesięcy ćwiczeń, by być w czymś dobrym i by dyscyplina ta sprawiała przyjemność. Wystarczy odrobina cierpliwości i determinacji.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE