Reklama

Dlaczego informatyka jest tak chętnie wybieranym kierunkiem studiów?

Opublikowano:
Autor:

Dlaczego informatyka jest tak chętnie wybieranym kierunkiem studiów? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rozmaitości Wybór odpowiedniego kierunku studiów ma ogromny wpływ na późniejszą karierę zawodową, wysokość zarobków i pozycję na rynku pracy. Żeby znaleźć dobrze opłacane, satysfakcjonujące zajęcie, warto ukończyć przyszłościowy kierunek, jakim jest informatyka. Przekonaj się, dlaczego tak wielu studentów co roku decyduje się na ten rodzaj studiów i zastanów, czy są one odpowiednim rozwiązaniem również dla Ciebie.

Przyszłość jest w rękach informatyków

Powszechna komputeryzacja oraz bardzo szybki rozwój różnorodnych technologii powoduje, że specjaliści zajmujący się sprzętem komputerowym, obsługą sieci, programowaniem, czy projektowaniem graficznym są bardzo potrzebni na rynku pracy. Bez względu na branżę, niemal każda duża firma, urząd, czy spółka chętnie zatrudnia informatyków, proponując im atrakcyjne warunki pracy oraz konkurencyjne wynagrodzenie. Obecnie niemal wszyscy absolwenci tego kierunku otrzymują zatrudnienie zaraz po zakończeniu studiów lub nawet w trakcie ich trwania. Trudno znaleźć bezrobotnego lub narzekającego na brak zleceń informatyka. Nic nie wskazuje na to, by sytuacja ta miała się zmienić na przestrzeni najbliższych lat. Wręcz przeciwnie – informatycy są jednymi z tych specjalistów, na których nasz rynek pracy ma największe zapotrzebowanie. Dobrze wykształceni inżynierzy z łatwością znajdą atrakcyjne zajęcie również za granicą.

Różnorodność form zatrudnienia

Informatyka to kierunek o bardzo szerokim zakresie przyswajanej wiedzy. Pozwala na obranie jednej z kilku specjalizacji, a tym samym różnorodne pokierowanie swoją karierą. Absolwenci studiów mogą szukać pracy w wielu sektorach i branżach. Duże możliwości daje im również sama forma zatrudnienia. Oprócz etatu w korporacjach, urzędach państwowych, agencjach reklamowych, pracowniach graficznych, czy firmach informatycznych mogą postawić na samozatrudnienie i samodzielne pozyskiwać klientów. Dzięki temu regulują swój czas i godziny pracy według własnych potrzeb, a wiele obowiązków mogą wykonywać zdalnie. Daje to dużą swobodę i niezależność. Informatycy potrzebni są również w różnorodnych szkołach, gdzie prowadzą kursy programowania, grafiki komputerowej itp.

Elitarne studia

Informatyka nie jest kierunkiem dostępnym dla wszystkich. Jak każda nauka ścisła wymaga pewnych predyspozycji, takich jak: bardzo dobre opanowanie zagadnień z matematyki, umiejętność analitycznego myślenia, czy szybkiego przetwarzania informacji, a także wytrwałości, samozaparcia i dyscypliny. Duża ilość materiału, który trzeba przyswoić powoduje, że studia te przeznaczone są dla najwytrwalszych osób. Mimo że kierunki informatyczne wymagają dużego nakładu pracy i regularnej nauki, ich absolwenci zdają sobie sprawę z tego, że są one kluczem do późniejszej kariery zawodowej, satysfakcji i stabilizacji życiowej, jaką daje wykonywanie lubianej, dobrze opłacanej pracy.

Kierunek Informatyka znaleźć można w ofercie edukacyjnej Wyższej Szkoły Ekologii i Zarządzania w Warszawie: http://www.wseiz.pl/pl/studia/wydzial-zarzadzania/informatyka


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE