Reklama

Reklama

Eksplodowała butla z gazem, rodzice i córka pod gruzami. Tragedia koło Sulejowa

Opublikowano: pon, 16 lis 2020 12:41
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Region W niedzielę, 15 listopada w miejscowości Włodzimierzów (gm. Sulejów) doszło do wybuchu gazu w domu jednorodzinnym. Pod gruzami uwięzione były trzy osoby – małżeństwo wraz z córką. Na miejsce natychmiast wezwano strażaków. Niestety eksplozji nie przeżyła jedna z kobiet.

Reklama

Dramatyczne sceny rozegrały się w niedzielę, 15 listopada we Włodzimierzowie. W domu jednorodzinnym doszło do eksplozji butli gazu – w budynku znajdowały się 3 osoby.

Na miejsce wezwano 10 zastępów straży pożarnej wraz z ciężkim sprzętem oraz psami tropiącymi. Już po przybyciu strażaków okazało się, że jest kontakt z jedną z kobiet uwięzionych pod gruzami, była to córka mieszkającego tam małżeństwa. Udało się ją wydobyć i z lekkimi obrażeniami trafiła do szpitala w Piotrkowie Trybunalskim.

Niestety, już nieco ponad dwie godziny później  z gruzowiska wydobyto ciało drugiej z kobiet, 50-latka nie przeżyła wybuchu. Ostatniego z domowników udało się wydostać dopiero po kolejnych pięciu godzinach akcji ratowniczej. Mężczyzna w chwili wybuchu znajdował się w piwnicy budynku, co dodatkowo utrudniło całą akcję – pomieszczenie było bowiem mocno zagruzowane. Poszkodowany miał liczne obrażenia, w tym poparzenia na całym ciele.

- Późnym wieczorem ratownicy dotarli do poszukiwanego mężczyzny. Był przytomny, został przekazany zespołowi ratownictwa medycznego. Obecność żywej osoby pod gruzami potwierdził wyszkolony do tego typu zadań pies. Z mężczyzną udało się nawiązać niewielki kontakt i zlokalizować jego położenie - mówi oficer prasowy Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi mł. bryg. Jędrzej Pawlak.

W trwającej prawie dziewięć godzin akcji wzięła udział ponad setka strażaków, którzy z pomocą ciężkiego sprzętu i psów szkolonych do takich sytuacji prowadzili poszukiwania. W gotowości na miejscu zdarzenia był również śmigłowiec LPR. Wstępne ustalenia wskazują, że budynek był ogrzewany instalacją gazową, której awaria doprowadziła do eksplocji. W skutek wybuchu dom został niemal całkowicie zniszczony.

Zdjęcia: osp.przyglow.net

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE