Reklama

Reklama

W końcu doczekali się remontu drogi

Opublikowano: wt, 8 sie 2017 16:56
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Region Po kilkudziesięciu latach mieszkańcy Kolonii Grabostów i Kociszewa na terenie gminy Zelów, doczekali się remontu drogi łączącej poprzez las i pola obie miejscowości.

Reklama

- Dzięki wykorytowaniu, utwardzeniu podbudowy tłuczniem i zasypaniu warstwą destruktu droga stała się wreszcie przejezdna, bo do tej pory była po prostu leśną ścieżką, po której mogły jeździć co najwyżej maszyny rolnicze – mówi Tomasz Jachymek, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Bełchatowie.
Dzięki remontowi znacznie skróci się dojazd między miejscowościami, a rolnicy będą mieli łatwy dojazd do swoich pól. Rozłożony na dwa lata remont dwóch kilometrów drogi kosztował powiat ponad 353 tysiące złotych.

Z kolei w Podwodach Kolonii w gminie Bełchatów kilka dni temu ruszyły prace przygotowawcze do remontu ponad 600 metrowego odcinka drogi. Część szlaku wymaga całkowicie nowej podbudowy, na pozostałym fragmencie położona zostanie warstwa wyrównawcza. Koszt inwestycji to 250 tysięcy złotych. Gmina Bełchatów pozyskała na tę inwestycje 25-tysięczne dofinansowanie z Województwa Łódzkiego. Nowa asfaltowa droga będzie oddana do użytku najpóźniej do połowy września.

  UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
  wróć na stronę główną

  Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

  e-mail
  hasło

  Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

  Komentarze (0)

  Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.