Reklama

Uważaj na podejrzane wiadomości. Oszuści znów wykorzystują wizerunek znanej firmy...

Opublikowano:
Autor:

Uważaj na podejrzane wiadomości. Oszuści znów wykorzystują wizerunek znanej firmy... - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Region Pojawiły się kolejne doniesienia o nowej metodzie oszustwa, tym razem złodzieje starają się wykorzystać klientów znanego portalu aukcyjnego – Allegro. Jak tym razem wyłudzają pieniądze?

O niebezpieczeństwie poinformowała kilka godzin temu agencja CERT Polska, która zajmuje się m.in. rejestrowaniem i obsługą zdarzeń naruszających bezpieczeństwo w sieci oraz reagowaniem w przypadku wystąpienia bezpośrednich zagrożeń dla użytkowników.

Z opublikowanego przez CERT ostrzeżenia wynika, że tym razem oszuści wzięli na cel klientów serwisu Allegro. Nie zmienił się jednak sam sposób wyłudzania pieniędzy, do potencjalnych ofiar, drogą mail-ową wysyłane jest powiadomienie o konieczności przeprowadzenia ponownej aktywacji konta – w tym celi należy wysłać przelew na kwotę 1,01 zł.

Po kliknięciu w link zostaniemy jednak przeniesieni na specjalnie przygotowaną stronę, która przechwytuje wrażliwe dane logowania do rachunku bankowego ofiary. Jeśli ta w porę nie zareaguje, może stracić wszystkie pieniądze, które ma na koncie.

Oszustwo jest dobrze przygotowane i na pierwszy rzut oka wszystko wydaje się wiarygodne. Trzeba jednak zwrócić uwagę na adres e-mail, z którego wysłana została wiadomość. Nadawana jest z domeny ...@allegro[cyfra].pl – co już powinno wzbudzić wątpliwości.

To kolejny przykład wykorzystania znanego od dawna schematu oszustwa. Złodzieje podszywają się pod znaną instytucję, prosząc o niewielki przelew – ostatecznie zyskują jednak dostęp do wszystkich oszczędności ofiary. Dlatego pamiętajcie, by zwrócić uwagę na szczegóły takie jak nadawca maila, adres z jakiego został wysłany oraz link do domeny. Jeśli nie macie pewności, że wszystko jest jak należy, lepiej będzie skontaktować się z obsługą klienta, by osobiście upewnić się że to faktycznie ta firma czy instytucja wysłała wiadomość.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE