Reklama

Reklama

Ranny drapieżnik potrzebował pomocy. W akcji policja, strażacy i Straż Leśna

Opublikowano: 23 marca 2021 12:31
Autor: Emste

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Region Policjanci, Straż Leśna, a także dwa zastępy strażaków brały udział w akcji ratowania bielika w miejscowości Lutosławice Rządowe (gm. Grabica). Zwierzę wraca do zdrowia pod okiem lekarza weterynarii.

Reklama

Praca policjantów czy strażaków nie polega wyłącznie na niesieniu pomocy ludziom – zdarzają się sytuacje, w której potrzebują jej dzikie zwierzęta. Takie zdarzenie miało miejsce w niedzielę, 21 marca w miejscowości Lutosławice Rządowe, gdzie na jednym z pól porośniętych oziminą, znajdował się ranny bielik. Z relacji policjantów, którzy pojawili się na miejscu, wynika, że ptak uszkodził sobie lewe skrzydło.

- Drapieżnik próbował poderwać się do lotu, ale każda próba kończyła się jedynie podskokiem. Policjanci zauważyli jak zwierze, swoje lewe skrzydło powłóczy po ziemi – informuje asp. Izabela Gajewska.

Wszelkie próby zbliżenia się do ptaka kończyły się jego ucieczką, policjanci wiedzieli jednak, że zwierzę nie poradzi sobie bez opieki i nie mogą go po prostu zostawić. Skontaktowali się więc ze Strażą Leśną, która miała odłowić drapieżnika. Na miejscu pojawiły się też dwa zastępy strażaków ochotników.

Wspólny wysiłek okazał się skuteczny, rannego drapieżnika udało się schwytać i bezpiecznie umieścić w klatce. Ptak trafił do lekarza weterynarii, gdzie otrzymał odpowiednie leki, a także kroplówkę. Zwierzę przebywa obecnie w Leśnej Osadzie w Kole, gdzie wraca do pełnej sprawności.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (2)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 22 dni temu | ocena +1 / -0

    Ello

    Ucieczkom? W jakim to języku?

  • 22 dni temu | ocena +1 / -0

    Czytelnik

    Ucieczkom? Kto to pisał, gimnazjalista?