Reklama

Reklama

Setki kilogramów narkotyków i laboratorium na wsi. CBŚP przejęło substancje za 12 mln zł! [FOTO]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Region Akcja policjantów Centralnego Biura Śledczego Policji w małej wsi w powiecie piotrkowskim. Przejęli prawie 360 kg narkotyków wartych blisko 12 milionów.

Reklama

Funkcjonariusze CBŚP pojawili się w jednym z gospodarstw rolnych, w małej miejscowości na terenie powiatu piotrkowskiego. Odkryli tam laboratorium narkotyków syntetycznych, mieszczące się w pomieszczeniu gospodarczym, a także jak się później okazało, cztery profesjonalnie przygotowane pomieszczenia do uprawy i suszenia konopi.

W budynku znajdowały się chłodziarki, w których na specjalnych tackach przechowane były wyprodukowane substancje.

- Wstępna opinia, sporządzona przez ekspertów z Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi wykazała, że jest to ponad 357 kg 4CMC, czyli klefedronu, którego szacunkowa wartość to 11 mln zł – informuje Centralne Biuro Śledcze Policji.

Na terenie gospodarstwa policjanci przejęli także urządzenia oraz prekursory i substancje służące do produkcji narkotyków, wagi, a także maski pełnotwarzowe. Drugie laboratorium narkotyków syntetycznych funkcjonariusze wykryli w mieszkaniu w Łodzi.

- Tam policjanci CBŚP zatrzymali kolejne 3 osoby, w trakcie, gdy w jednym z pomieszczeń dochodziło do końcowej ekstrakcji mefedronu. Podczas działań zabezpieczono trzy tacki z substancją częściowo skrystalizowaną, tj. ponad 2 kg mefedronu (wartego około 75 tys. zł) oraz sprzęt służący do produkcji narkotyku – przekazują funkcjonariusze CBŚP.

Czterem zatrzymanym osobom przedstawiono zarzuty produkcji znacznych ilości substancji psychotropowych w ramach zorganizowanej grupy przestępczej. Zastosowano wobec nich areszt tymczasowy na czas trzech miesięcy. Podejrzanym grozić może kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Łącznie w tym śledztwie podejrzanych jest 14 osób.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy